ŠOK Siti dobio pet golova od Lestera na Itihadu, protiv Gvardiolinog tima svirana tri penala, het-trik maestralnog Vardija (VIDEO)

,

Trenutak kada je Vardi petom savladao golmana "građana" (Foto: Beta/AP)

U derbiju trećeg kola Premijer lige u Mančesteru, Lester je sa 5:2 demolirao “građane”. Bila je to zona sumraka za Pepa Gvardiolu i njegovu četu.

SUPERLIGA SRBIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Vojvodine protiv Inđije je 1.85.

Bride obrazi “građana”. “Lisice” su na Itihadu ponizile Mančester siti, mada nije mirisalo na tako nešto. Igrao se 4. minut kada je posle kornera lopta stigla do Mareza, a Alžirac zakucao loptu u mrežu – 1:0. A, onda kreće pomračenje kod odbrane “građana”. U 37. minutu je Voker oborio Vardija, a sudiji Majku Oliveru nije preostalo ništa drugo nego da pokaže na penal. Strelac je upravo bio faulirani Vardi – 1:1.

Šok je usledio u 54. minutu kada je Kastanj pobegao po desnom boku, a Vardi petom matirao Edersona – 1:2. Čeiti minuta kasnije novi penal za “lisice” i gol Vardija za 1:3. Šamar od kog bride obrazi usledio je u 77. minutu kada je Medison sjajno završio kontranapad gostiju – 1:4.

Mančester siti je u 84. minutu bar malo vratio neizvesnost kada je Marez sjajno izveo korner, a Ake glavom pogodio za 2:4. Treći penal za Lester skrivio je Mendi. Strelac het-treika Vardi je izašao iz igre, te je najstrožu kaznu izveo Tilemans za konačnih 5:2 u korist “lisica”.