SOLUN GORI Paok šampion Grčke posle 34 godine!

Bojan Brezovac

,

(Foto: Beta/AP)

Fudbaleri PAOK-a osvojili su titulu Grčke prvi put posle 34 godine kolo pre kraja šampionata.

PAOK je u meču 29. kola Superlige Grčke pobedio Levadiakos rezultatom 5:0 i tako overio titulu.

Novi grčki šampion je još u prošlom kolu mogao da dođe do slavlja, ali tada nije došao do pobede i proslavu je ostavio za domaći teren i svoj legendarni stadion “Tumba”.

Domaćin je poveo već u trećem minutu utakmice, kada ih je u prednost doveo Skakov. Drugi gol na meču bio je delo Bisesvara, koji je realizovao penal pet minuta kasnije.

Još jedan jedanaesterac za crno-bele nije iskoristio Pelkas, ali je pitanje pobednika posle prvih 45 minuta bilo rešeno i slavlje domaćih navijača je već uveliko bilo u toku.