PAOK pred titulom čekanom 34 godine, pre derbija haos (VIDEO)

,

Jagoš Vuković je sa Olimpijakosom poražen u Solunu (Foto: Starsport)

Crno-beli deo Soluna budan sanja. PAOK je u velikom derbiju grčkog šampionata slavio protiv Olimpijakosa 3:1 (2:0) i približio se šampionskoj tituli koju čeka 34 godine!

Na meču Panetolikos – AEL Larisa, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za pobedu domaćina.

Utakmica je imala i “predigru”, tipičnu za grčke prilike. Prilikom dolaska na stadion, huligani su napali delegaciju i fudbalere Olimpijakosa. Tek posle intervencije policije, gosti su bezbedno došli do svlačionice.

Pred prepunim tribinama stadiona “Tumba”, već u 19. minutu bilo je 2:0 za domaćina. Vijerinja je već u trećem minutu šutirao, bila je to sjajna parabola, ali je pogotku kumovao i golman gostiju iz Pireja Hoze Sa. PAOK je petnaestak minuta kasnije duplirao prednost. Posle traljavog udarca glavom, Bisesvar se našao na pravom mestu.

Sve je bilo jasno u 83. minutu posle ogromne greške Sisea koju je Akpom lako pretvorio u 3:0. Gost je spasao čast pogotkom Portugalca Podensea.

Klub čiji dres je do kraja 2018. nosio Aleksandar Prijović, sada ima devet bodova više od Olimpijakosa. Naš reprezentativac Jagoš Vuković odigrao je ceo meč u ekipi iz Pireja.