Sopot u zaostatku posle prvog meča baraža u Malom Mokrom Lugu

Zoran Kecman

,

Fudbaleri Crvene zvezde iz Malog Mokrog Luga stekli su minimalnu prednost u prvom meču baraža za popunu Srpske lige “Beograd” protiv Sopota.

Mokrolužani su slavili sa 2:1 (2:1) i na korak su u plasmana u viši rang. Ipak, ostalo je da se odigra još revanš meč u Sopotu posle kojeg će biti poznato ko će se pridružiti Brodarcu i Zvezdari, koji su kao prvoplasirani i drugoplasirani tim iz Beogradske zone izborili plasman u Srpsku ligu “Beograd”.

Sopot je igrao bolje veći deo meča, praktično do 50. minuta su imali kontrolu utakmice, ali su gosti u finišu pripretili i malo je nedostajalo da ostanu i neporaženi. U redovima Crvene zvezde istakao se dvostruki asistent Vukojević, Damjanović u 18. i Mikić u 35. minutu su zatresli mrežu, ali je Sopot smanjio u 63. minutu golom Ristivojevića bukvalno iz “mrtvog ugla”, posle slabe intervencije golmana domaćina Ilića.

CRVENA ZVEDZDA (MML) – SOPOT  2:1 (2:1)

Stadion Crvene zvezde u Mlom Mokrom Lugu. Gledalaca: 500. Sudija: Igor Stoilković. Strelci: Damjanović u 18. i Mikić u 35. za C. zvezdu, a Ristivojević u 63. minutu za Sopot.

CRVENA ZVEZDA: Ilić, Vukojević, Petković, Kovačević, Maksimović, Dimitrijević, Mikić, Trojanović (od 72. Panić), Damnjanović, Stajković (od 86. Arsović), Paučinac.

SOPOT: Savić, Čolović, Mastelica, Aleksovski, Stašić, Bajić, Petković, Vasov (od 46. Dobresko), Gluhović (od 58. Delić), Ristivojević, Marković.