SP U RUKOMETU I Danci demonstrirali silu na startu

Milena Kovacevic

,

Mikel Hansen predvodi Dance (Foto: Beta/AP)

Još jedan domaćin 26. Svetskog prvenstvo u rukometu nije imao milosti prema protivniku. Posle Nemačke, koja je savladala Koreju, Danska je na premijeri pregazila Čile – 39:16 (22:4).

Norveška i Tunis sastaju se u petak od 20:30. Kladionica MaxBet nudi kvotu 5,50 na pobedu selekcije Tunišana.

Na startu šampionata u Grupi B Danci su u Rojal areni u Kopenhagenu pregazili nejake Čileance, koji su na iznenađenje mnogih, prvi došli u vođstvo (1:0). Uspeli su autsajderi da održe korak do 11. minuta kada su postigli četvrti pogodak, a onda do kraja poluvremena nisu savladali golmane Danaca, Landina i Grina. Domaćin je koristio nespretnost protivnika, pa, uglavnom iz kontri, rešetao mrežu i uvećavao prednost. Na poluvremenu je bilo velikih 22:4 za Dansku.

Kako je protivnik bio rešen već posle prvih 30 minuta, domaćin je “spustio gas” u nastavku, ali je pobeda svakako bila ubedljiva.

Dance su do trijumfa predvodili Hansen i Mortensen sa po sedam golova, dok su po četiri postigli Lauge i Svan. Najefikasniji u selekciji nemoćnog Čilea bio je Salinas sa četiri pogotka.

U petak se igraju preostala dva meča u ovoj grupi, u kojima se sastaju Norveška i Tunis, odnosno Austrija i Saudijska Arabija.