ŠPANIJA PRVAK SVETA “Furija” posle peteraca svrgla Italiju sa trona!

Branko Sekulovic

,

vaterpolisti Španije, novi šampioni sveta (Foto: Beta/AP)

Vaterpolisti Španije pobedom nad Italijom u finalu Svetskog prvenstva u Budimpešti rezultatom 15:14 (3:3, 3:0, 2:3, 1:3, 6:5) posle boljeg izvođenja peteraca postali su šampioni planete!

Argentina: Na meču Sarmijento – Rasing Klub, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 3+.

Španci su se osvetili Italijanima i preoteli im titulu najbolje reprezentacije sveta. Španci su ušli bolje i poveli su rezultatom 2:0, ali je do kraja prve deonice branilac trofeja stigao do izjednačenja 3:3.

Bolja igra “furije” je usledila u drugoj četvrtini koju je Španija dobila rezultatom 3:0 i sa +3 je otišla na poluvreme. Ipak, Španci su počeli da padaju, a Italijani da se dižu! Pred poslednju četvrtinu Italija je stigla do -2, a onda je na nepravilno pozvan tajm-aut selektora Španije Davida Martina dosuđen peterac.

Smanjila je Italija zaostatak, a onda u sledećem napadu poravnala na 9:9. Međutim, Španija je na 35 sekundi do kraja imala igrača više, ali nije došla do gola za titulu, pa su šampiona morali da odluče peterci. U drugoj penal-seriji je Španija stekla prednost sjajnom odbranom golmana Unaija Agirea, ali je već u sledećem šutu Munaris pogodio okvir gola i to prosuo u vodu!

U četvrtoj i petoj seriji su igrači su bili precizni, a onda je šesta donela odluku! Golman Španije je izrastao u heroja, odbranio je i doneo titulu i neopisivu radost svom timu!

Najjefikasniji igrač na meču bio je Alvaro Granados sa šest golova, Felipe Perone postigao je tri pogotka. U redovima Italije po dva gola postigli su Frančesko di Fulvio, Luka Damonte, Đakomo Kanelja i Nikolas Prešuti.

SPEKTAKL Anks je kralj stotog “MaxBet srpskog galopskog derbija” (VIDEO)

NESTALO STRUJE U ČAIRU Navijači iskoristili pauzu da naprave spektakl u dvorani! (VIDEO)