
Logično je bilo da se saradnja nastavi. Grčka je na minulom Evrobasketu osvojila bronzu, što je bila prva medalja za Helene posle 16 godina.
Odlučili su se u tamošnjem savezu za kontinuitet. Vasilis Spanulis ostaje selektor. Pokazao je da u njemu leži ozbiljan trenerski gen i jer je prošle sezone odveo Monako do finala Evrolige, kojoj je kompanija MaxBet premijum partner.
🇬🇷🚨 The Hellenic Basketball Federation confirms Vassilis Spanoulis as the returning head coach, starting from an approaching FIBA window to launch the FIBA World Cup 2027 Qualifiers pic.twitter.com/bMvnF8BV08
— Eurohoops (@Eurohoopsnet) November 4, 2025
Vassilis Spanoulis extended his contract with Greek basketball federation u til summer 2027!#BeoBasket
— Misko4Raznatovic (@MiskoRaznatovic) November 4, 2025
Cilj Grčke je da se plasira na Svetsko prvenstvo koje se 2027. igra u Kataru. Rivali u kvalifikacionoj grupi su Crna Gora, Portugal i Rumunija. Moraće Spanulis da se prilagođava jer će mu se dešavati da u istoj nedelji ima i klupske obaveze se timom iz Kneževine i reprezentativne sa selekcijom Grčke.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.