Specija se čupa, Kaljari tone

,

Detalj sa meča Specija - Kaljari (Foto: Beta/AP)

Specija je više od mesec dana čekala na pobedu, još od podviga protiv Milana 13. februara. Dočekala je u možda najvažnijem meču sezone, protiv Kaljarija, direktnog konkurenta u borbi za opstanak – 2:1 (0:0).

Na meču Verona – Atalanta, naša kladionica nudi kvotu 2.90 za igru ug 4+.

Posle nesadržajnog prvog poluvremena, drugi deo meča bio je veoma uzbudljiv. Poveo je domaćin lepim udarcem glavom Pikolija u 49. minutu, a pošto je izdržao pritisak gosta sa Sardinije, udvostručio prednost desetak minuta pre kraja. Dobru akciju saigrača krunisao je Mađore.

Kaljari je ubrzo smanjio, pogotkom Pereira posle kornera, a finiš meča doneo je dramu. Žoao Pedro je u četvrtom minutu nadoknade pogodio za izjednačenje, ali je saveznik Specije bio VAR. Posle pregleda snimka, gol Portugalca je poništen zbog ofsajda.

Ovom pobedom, Specija je odmakla na sedam bodova od zone ispadanja. Prvi ispod crte je upravo Kaljari s bodom manje, ali i čak dve utakmice više od Torina.