Spektakl u Bergamu, Atalanta ispustila 3:0, VAR i milimetri ukočili Đuričića (VIDEO)

,

Robin Gosens, fudbaler Atalante (Foto: Beta/AP)

Posle sedmominutnog uragana domaćina, činilo se da “bikovima” preti ozbiljan brodolom. Međutim, dogodio se spektakularan povratak: Atalanta – Torino 3:3 (3:2).

Na meču Juventus – Roma, naša kladionica nudi kvotu 5.10 za igru X-1.

Domaći tim poveo je golom Iličića, koji je rutinski iskoristio odličan pas De Rona. Prednost je duplirao Gosens vrlo preciznim udarcem, a samo dva minuta kasnije, u 21, Murijel je odbitak pretvorio u 3:0.

Ipak, grogirani gosti podigli su glavu u finišu tog dela meča. Propustili su nekoliko prilika, a onda je Beloti imao mnogo sreće. Najboljem strelcu Torina Golini je odbranio penal, ali i odbio mu loptu tačno na nogu. U nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, Bremer je uneo neizvesnost u meč.

U nastavku, ništa značajnije se nije dešavalo do 70. minuta kada je igrač Torina Singo pogodio stativu. Samo sedam minuta kasnije, Rus Mirančuk je mogao Atalanti da osigura pobedu, ali je njegov udarac završio na stativi. Ubrzo je usledilo izjednačenje. Perfektan centaršut Verdija iz slobodnog udarca, Bonacoli je pretvorio u izjednačenje. U dalekoj nadoknadi, Torino je imao i šansu za potpuni preokret, ali je udarac Verdija sjajno odbranio Golini.

Bio je to četvrti uzastopni i ukupno deseti remi Torina u sezoni. Saša Lukić je za “bikove” igrao do 55. minuta.

Na drugoj strani, u Ređo Emiliji, Filip Đuričić je bio na terenu do 64. minuta, ali su saigrači i on doživeli šok u duelu sa Specijom. Sve je izgledalo dobro kada je Kaputo pogodio za vođstvo. Gost je izjednačio, a možda i ključni trenutak meča viđen je u 42. minutu. Đuričić je pogodio mrežu posle divnog pasa saigrača, ali je bio u milimetarskom ofsajdu. Tačku na preokret stavio je Gijasi u 78. minutu.