SPORNE SITUACIJE Da li je Zvezda oštećena protiv Javora? (VIDEO)

,

Petar Piper je bio glavni sudija ovog meča (Foto: Starsport)

Niko nije nezaustavljiv, pa ni fudbaleri Crvene zvezde. Oni su u nedelju, u 16. kolu Superlige Srbije doživeli tek drugi neuspeh ove sezone. Remizirali su sa Javorom rezultatom 1:1.

Kvota u MaxBetu na pobedu Frajburga protiv Ajntrahta je 2.90.

Međutim, pri rezultatu 1:0 za domaćina videli smo dve situacije koje je bilo teško presuditi. Arbitar Petar Piper je u oba slučaja presudio u korist Javora, pošto Zvezdi prvo nije dosudio jedanaesterac, a potom je i poništio gol Ričmonda Boaćija.

Afrički napadač se u obe situacije našao u centru pažnje. U 64. minutu ga je oborio igrač utakmice, golman Đorđe Lazović. Piper se nije oglasio iako je Boaći posle pada ostao da leži nepomično na zemlji.

Potom, u 77. minutu je Boaći postigao glavom gol, ali je linijski sudija procenio da se nalazio u nedozvoljenoj poziciji kada mu je Tomane poslao loptu.

Ubrzo posle meča su se oglasili iz kluba iz Ljutice Bogdana. Oni su poslali na redakcije tri fotografije situacija za koje smatraju da ih je sudija Piper oštetio.

– Prve dve slike su dosuđena dva ofsajda posle kojih su bile gol šanse, a treća poništen gol – poručili su iz Zvezde.