LIGA EVROPE

SRBI RASPUCANI U LIGI EVROPE Strelci Pešić, Plavšić, Matić… (VIDEO)

,

Sparta je deklasirala Seltik sa 4:1 (Foto: Beta/AP)

Fenomenalno veče za brojne srpske fudbalere koji su igrali u četvrtak u Ligi Evrope, u terminu od 18:55. Ne računajući fudbalere Crvene zvezde, Njegoša Petrovića i Nemanju Milunovića, od naših igrača golove su postigli Aleksandar Pešić, Srđan Plavšić i Uroš Matić. Krenimo redom…

PRVENSTVO PORTUGALIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu Famalikaa protiv Fereire je 3.65.

Najviše je uzbuđenja bilo u grupi I, gde je Makabi u Tel Avivu sa igračem manje izvukao 1:1 protiv Viljareala. Junak izraelskog predstavnika je Aleksandar Pešić, koji je postigao gol u 47. minutu.

Akcija je počela centaršutom sa desnog krila, Pešić nije uspeo da zahvati loptu glavom, a ona se odbila do Pereca. On ju je potom vratio u peterac, a nekadašnji golgeter Crvene zvezde je to pretvorio u pogodak za 1:1. Prethodno je Baena doneo prednost Špancima. Pešić je igrao do 85. minuta.

Ovaj bod mogao bi da bude zlata vredan Makabiju, iako je Sivas savladao Karabag Agdam u Bakuu sa 3:2 (1:1). Nije Azerbejdžancima pomogla ni sjajna partija srpskog veziste Uroša Matića, koji je na tom meču zabeležio gol i asistenciju.

On je u 8. minutu sjajno proigrao Zubira, poslavši mu loptu u prostor, a on je doneo vođstvo Karabagu. Ipak, Kone je u finišu poluvremena iz penala izjednačio na 1:1. Prednost Azerbejdžancima vratio je Matić lepim golom iz voleja u 51. minutu.

Ipak, Sivas je stigao do preokreta, golovima Jaodea i Konea. Turcima je ta pobeda sačuvala šansu za plasman u šesnaestinu finala.

Na kraju, strelac je bio i Srđan Plavšić. Bivši vezista Zvezde je postigao gol u 94. minutu u pobedi Sparte nad Seltikom u Pragu sa 4:1 (2:1).

Plavšić je u igru ušao u 86. minutu, kao napadač pri rezultatu 3:1, a ubrzo je dao gol. Dokal je ispucao loptu, naš fudbaler je izbegao ofsajd zamku, pretrčao golmana Seltika i potom zatresao mrežu.