REPREZENTACIJE

SRBIJA BLISTALA PA SE KOCKALA “Orlovi” se približili Kataru, ali uz opomenu (VIDEO)

,

Mitrović postiže drugi gol (Foto: Starsport)

Obavezni program je uspešno završen, uz moćno prvo i drugo poluvreme za zaborav. “Orlovi” su napravili još jedan korak ka Kataru, ali i sami znaju da ih čeka još mnogo posla. Bez većih problema, ali uz ogromnu opomenu, Srbija je prošla i Luksemburg – 4:1 (2:0).

Na meču Brazil – Argentina, naša kladionica nudi kvotu 4.60 za igru X-X.

Iako dolaze iz minijaturne države, fudbaleri subotnjeg rivala su meč u Beogradu dočekali s dve pobede. Taj podatak je, valjda, naterao Piksija Stojkovića da utakmicu počne nešto opreznije. Umesto narodu omiljenije postave s dva napadača, selektor se odlučio za dvojicu u defanzivnom delu veznog reda, Gudelju je pridodao Lukića.

I pogodio. Jer je igračima naredio presing. Od početka su “orlovi” vršili ogroman pritisak na polovini rivala i bilo je pitanje trenutka kada će odbrana rivala da posrne. Posle neozbiljnog pokušaja loba Dušana Tadića i dobrog centaršuta Kostića na čelo Mitrovića, oba bez uspeha, bilo je vreme da se mreža gostiju zatrese.

Do tada neprimetni Milinković Savić, savršenim pasom je pronašao najboljeg strelca u istoriji ovdašnjeg reprezentativnog fudbala. Za Mitrovića je to bila rutina.

Još jednom je pokušao srpski napadač posle koprodukcije Tadića i Kostića, ali u golmana, ali je nova saradnja kapitena i levog krila dala plod. Odličan kratak pas Tadića za Kostića, centaršut kao rukom na čelo Mitrovića i laka realizacija za dupliranje prednosti. Igran je 35. minut, a bio je to 43. pogodak “Mitrogola”, kako su ga nazvali Englezi, za državni tim.

Tek u nadoknadi vremena u prvoj polovini utakmice, gost je zapretio. Dobre reakcije Pavlovića, pa Nastasića, omogućile su miran odlazak na pauzu.

Nije baš najjasnije zašto je Srbija u drugom poluvremenu delovala krajnje bezidejno. Valjda zadvoljni vođstvom koje ni blizu nije garantovalo obavezne bodove, srpski fudbaleri su naglo opustili, u pristupu igri, ali i u koncentraciji. da je bilo drugačije, Kostić bi zasigurno u 57. minutu dodao bar jednom od dvojice igrača koje je imao pred sobom, umesto da mlako puca u luksemburškog golmana.

Veoma loše izdanje srpske ekipe u drugom delu meča, uz teško razumljive težnje za egzibicijom, kažnjeno je petnaestak minuta pre kraja. Lošu reakciju jajuže odbrane i kašnjenje Pavlovića, kaznio je rezervista Til.

Triler je ipak izbegnut pet minuta kasnije. Na centaršut Radonjića, udarac je uputio Mitrović, golman Moris je nekako odbranio, a bek Šano nehotice pogodio sopstvenu mrežu.

Ilustracija izdanja u drugom delu neka bude i situacija iz daleke nadoknade. Junak remija sa Portugalijom Nemanja Radonjić promašio je praznu mrežu sa pet metara, na dodavanje Filipa Kostića.

Ipak, tačku na meč stavila je Srbija. Kostić je ponovio centaršut iz 35. minuta i na gotovo isti način asistirao Nikoli Milenkoviću.

Bodovi koji su bili obaveza su upisani, uz svetle i one poznate, tamne tonove u igri “orlova”. Nadogradnja treba da usledi u Dablinu, odakle nam je stigao rezultat kao poručen. Nadamo se, uz nauk.

SRBIJA – LUKSEMBURG 4:1 (2:0)

Strelci: 1:0 A. Mitrović 22, 2:0 A. Mitrović 35, 2:1 Til 77, 3:1 Šano 82. autogol, 4:1 Milenković 90+6. Crveni karton: Rodriges 90+5. Stadion: “Rajko Mitić”. Sudija: Halil Meler (Turska).

SRBIJA: Rajković – Milenković, Nastasić (od 84. Veljković), Pavlović – Lazović (od 70. Radonjić), Lukić (od 70. Vlahović), Gudelj, Kostić – Tadić (od 90+2 Maksimović), Milinković-Savić – A. Mitrović (od 84. Jović).

LUKSEMBURG: Moris – Jans, Šano (od 89. Skenderović), Mahmutović (od 46. O. Til), Karlson – K. Martins, Bareiro – Sinani (od 89. Devil), S. Til, Mikel Pinto – Rodriges.