Ostali sportovi

Srbija bolja od zvaničnog prvaka sveta, peta je na kontinentu

,

Dušan Mandić (Foto: Beta/AP)

Centralni događaj godine u Tokiju, vladajući olimpijski šampion dočekuje kao peta na kontinentu. U borbi za utešni plasman, izabranici Dejana Savića su savladali zvaničnog svetskog prvaka Italiju – 8:7 (3:2, 1:4, 2:0, 2:1).

Na meču Napoli – Juventus, naša kladionica nudi kvotu 5.60 za igru X-2.

Naš tim je bolje počeo utakmicu i na prvi odmor između četvrtina otišao s prednošću. Međutim, kao i u četvrtfinalu protiv Španije, usledio je pad u drugom delu igre.

Uspeo je trofejni trener u poluvremenu da smiri ekipu, da ukaže na propuste, a rezultat je vrlo brzo bio vidljiv. Zaigrali su srpski “delfini” neuporedivo bolje, pre svega u odbrani. U tih 16 minuta primili su samo jedan gol. Pogodak odluke postigao je Dušan Mandić, 1.47 minuta pre kraja.

Kao i protiv Grčke, Srbija je igrala samo s jednim klasičnim centrom, bez Duška Pijetlovića.

Dvostruki strelci u srpskoj ekipi bili su kapiten Filip Filipović i Milan Aleksić. Po gol su postigli Dušan Mandić, Sava Ranđelović, Miloš Ćuk i Nikola Jakšić.

Nadali su se medalji tamo gde je najslađe, u Mađarskoj, zemlji vaterpola. Ipak, smogli su snage da posle četvrtfinalnog šoka osvoje peto mesto. A sada, sve misli ka Tokiju.

Italija – Srbija 7:8 (2:3, 4:1, 0:2, 1:2)

Bazen Dunav Arena. Geldalaca 1000. Sudije: Zvart (Holandija), Kun (Mađarska). Igrač više: Italija 11 (4), Srbija 9 (4). Dva igrača više: Srbija 1 (1). Peterci: Srbija 1 (1).

ITALIJA: Del Lungo, Fi Fulvio 3, Luongo, Filjoli 2, Fonedli, Veloto, Rencuto, Ečenike , Figari, Bodegas 1, Ikardi 1, Dolče, Nikosia.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, Dedović, Ranđelović 1, Ćuk 1, Vico, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 2, Prlainović, S.Mitrović, B.Mitrović.