Srbija juri evropski tron: Gde gledati finale protiv Mađara, u koliko sati „Delfini“ igraju za zlato

Srbija juri evropski tron: Gde gledati finale protiv Mađara, u koliko sati „Delfini“ igraju za zlato
Nemanja Vico (Foto: Starsport/Srđan Stevanović)

Vaterpolo reprezentacija Srbije ponovo je tamo gde joj je i mesto – u borbi za evropski tron! Fenomenalnom partijom i pobedom nad Italijom (17:13) u polufinalu, „Delfini“ su rezervisali kartu za veliko finale Evropskog prvenstva. U meču koji čeka cela nacija, protivnik će biti selekcija Mađarske, a ulog je najsjajnije odličje Starog kontinenta.

Kad i gde gledati finale?

Ono što sve navijače u Srbiji najviše zanima jeste termin velikog okršaja. Finale Srbija – Mađarska na programu je u nedelju, 25. januara, sa početkom u 20.30 časova.

Ljubitelji vaterpola koji ne budu kraj malih ekrana u dvorani, direktan televizijski prenos moći će da prate na Prvom kanalu Radio-televizije Srbije (RTS 1).

Nikola jakšić (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Put do finala: Od Holandije do italijanskog potopa

Izabranici selektora Srbije pokazali su čelične živce tokom celog turnira. Sve je počelo u grupi C, gde su „Delfini“ nakon trilera i peteraca srušili Holandiju (18:16). Da je ekipa spremna za velika dela, videlo se protiv tadašnjeg svetskog i evropskog prvaka Španije, koja je pala u direktnom okršaju rezultatom 12:11. Grupna faza zaključena je rutinskim gaženjem Izraela (19:9).

U novoformiranoj „E“ grupi, Srbija je nastavila dominaciju. Redom su padali Francuska (14:10) i upravo naredni rival Mađarska (15:14) u utakmici koja je bila pravi „revolveraški“ obračun. Jedini nebitan poraz od Crne Gore nije poremetio fokus naše ekipe, što se najbolje videlo u polufinalu protiv Italije. Italijani nisu imali rešenja za napadački arsenal Srbije, koja je sa 17 postignutih golova poslala jasnu poruku Mađarima pred borbu za zlato.

Milan Glušac (Foto: Starsport/Peđa Milosavljević)

Ključne informacije za navijače:

  • Događaj: Finale Evropskog prvenstva u vaterpolu

  • Meč: Srbija – Mađarska

  • Vreme: Nedelja, 20.30 časova

  • Televizijski prenos: RTS 1

Srbija ima priliku da ponovo pokori Evropu, a sudeći po formi koju su prikazali protiv „Azura“, zlato je nikad bliže!

Dušan Mandić (Foto: Starsport/Srđan Stevanović)

Povezane vesti

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.