MaxBet Sport

Ovo je pojednostavljena verzija strane. Idi na originalni članak.

Predsednik Napretka za krah optužio sudije i sopstvene igrače: „Raskalašno se ponašali u kafani“

Miloš Nenezić (Foto: FK Napredak)

Napredak je imenovao novog šefa struke. Biće to Saša Mićović, dosadašnji trener Dinama iz Vranja. Mićović ne može da sačuva Kruševljane u eliti, kao što ne bi mogao bilo ko na njegovom mestu.

Na promociji se medijima obratio Miloš Nenezić, predsednik Napretka.

Jasno je gde se trenutno nalazimo u prvenstvu, već smo potpisali ispisnicu iz Super lige. Narednu sezonu ćemo, nažalost, igrati u Prvoj ligi Srbije. Nije prvi put da Napredak ispada, ali kako smo se ustalili u Super ligi, više nego teško nam je, posebno jer smo preuzeli sve što je u našoj moći da ne dođemo u ovu situaciju. Sigurno da je najveća odgovornost za ispadanje na predsedniku Kluba, odnosno na meni, jer iako sam odradio sve ono što sam mislio da je neophodno, nije odrađeno kako treba od drugih struktura, ali to je na kraju moja odgovornost – rekao je Nenezić.

Napredak sa novim trenerom u plej-autu

Ko je kriv?

Prvi čovek Kruševljana je nabrojao krivce za katastrofalnu sezonu.

Zbog čega smo ispali?! Ima više razloga, ali hteo bih da izdvojimo nekoliko, a opet kažem, ne skidajući nikakvu odgovornost sa sebe. Prvi razlog je onaj na koji teško možemo da utičemo – sudije. Još na početku sezone, kao i u prethodnim, a nismo bili pošteđeni ni u ranijim, su nas pogurale da dođemo u ovu situaciju. Moram da napomenem da nije njihova krivica, jer krivica je ljudi koji njima daju direktive, kako i šta da sude na određenim utakmicama i to je jedan dobar deo ljudi iz FSS, za razliku od drugog, na sreću većeg dela ljudi, koji imaju iskrenu nameru i doživljavaju fudbal kao sport, ali nekolicina ovih prvih se mnogo više pita. Da smo mi, međutim, na terenu delovali jače, ne bi sudije mogle da nas poguraju dovde. Drugi faktor je naša krivica – loša selekcija igrača. Pojedinci su bili plaćeni papreno, a nisu na terenu dali, maltene ništa. Treći razlog je neprofesionalizam naših fudbalera, koji svojim raskalašnim ponašanjem prevashodno u kafani, a i u sportskim kladionicama, dovode do unazađenja kluba, ali i samih sebe.

Napredak se našalio na društvenim mrežama posle poraza u Novom Sadu! Navijačima se to nije dopalo (FOTO)

Želimo brzo nazad

Smatra da klub ima snage da se brzo vrati u elitni rang.

Imamo snagu, želju i volju da budemo superligaški klub, na nivou evropskih. U prethodnom periodu smo uradili mnogo po pitanju infrastrukture, ali još više kada su mladi igrači u pitanju. Posle dugo vremena imali smo inostrani transfer Đekovića, koji je ponikao u Napretku. Priprema se transfer Balevića, a veliko interesovanje vlada i za Miladinovića i Mihajlovića, a sve su to igrači iz naše omladinske škole. Stižu i fudbaleri iz naše kadetske selekcije, koji su budućnost našeg Kluba. Počinjemo novo zidanje Napretka, odnosno počeli smo imenovanjem Saše Mićovića za novog šefa stručnog štaba. Pristao je, u jednom vrlo nezgodnom trenutku da preuzme, vrlo tešku dužnost. Predstoji i renoviranje igračkog kadra – rekao je Miloš Nenezić.

Napredak ima 14 bodova, 20 manje od prvog iznad crte. Moglo bi već za vikend da se desi da i matematički ispadne.