MaxBet

Srbin u centru pažnje, het-trikom srušio Slaviju (VIDEO)

,

Zoran Marušić postiže prvi gol na meču (Foto: Printskrin)

Fudbaleri Nemana očigledno hvataju zalet ka plasmanu u Ligu Evrope. Oni su u subotu savladali Slaviju Mozir sa 3:1 (1:1) i tako došli do treće uzastopne pobede u šampionatu Belorusije.

PRVENSTVO BELORUSIJE: Kvota u MaxBetu na pobedu BATE Borisova protiv Nemana je 1.55.

Apsolutni junak gostujućeg tima bio je nekadašnji vezista Sloge iz Kraljeva, Voždovca i Slobode iz Užica Zoran Marušić. Ovaj 26-godišnji Srbin je postigao het-trik.

Marušić je u 19. minutu doneo prednost Nemanu, ali je Slavija izjednačila 12 minuta kasnije preko Narta. Činilo se da će taj rezultat da ostane do kraja utakmice, ali je u finišu Neman ipak uspeo da slomi rivala.

Marušić je najpre u 75. minutu postigao gol na asistenciju Jakimova, da bi potom u 86. postavio konačan rezultat. Trener Nemana Kovalevič ga je nagradio tako što ga je izveo iz igre u 88. minutu.

Pored Marušića, za Neman je igrao još jedan naš fudbaler, Danijel Stojković.

Marušić je igrao u Srbiji do februara 2019. godine. Nosio je dres Slobode, ali je u zimskom prelanzom roku napustio Užičane i kao slobodan igrač prešao u Dnjepro iz Mogileva. Dobrim partijama je sebi podigao cenu, pa ga je u januaru ove godine uzeo Neman.