Niže lige Srbije

SRPSKA LIGA BEOGRAD Marjanović sa penala spasao lidera, Jedinstvo prekinulo niz Borčanaca

Milena Kovacevic

,

Jedinstvo je odnelo bodove sa stadiona BSK Borča (Foto: Starsport)

Grafičar je uspeo da iščupa bod u sedmom kolu protiv novobeogradskog Radničkog. Gosti su došli na pomoćni teren stadiona “Rajko Mitić” da se brane, pa su postavili “bunker” od starta, što je dalo rezultat. Novobeograđani su uspeli da sačuveju mrežu i čak da povedu u 81. minutu. Iz jedne kontre, rodila se šansa u kojoj je rezervista Kilibarda uz dosta sreće matirao golmana Stankovića.

Malo je nedostajalo da Grafičar doživi poraz, ali je u poslednjim trenucima meča sudija Marinković posle duela Pađena i Ostojića pokazao na belu tačku. Siguran izbođač bio je Marjanović, pa je lider stigao do boda.

Jedinstvo iz Surčina prekinulo je pobednički niz Borčanaca. Gosti su bili ubedljivi, 4:2. Prvi gol pao je već u trećem minutu, preko Bojana Antonijevića. BSK je na sve načine pokušavao da izjednači, pa je posle jedne odbijene lopte Luka Gojković pocepao mrežu gostiju. Ipak, nije dugo bilo nerešeno. Dva minuta posle izjednačujućeg pogotka, Antonijević je opet doneo prednost Jedinstvu.

U drugom poluvremenu još tri pogotka. Prvo gol Gojkovića, za novo izjednačenje, a onda autogol Džakovića, koji je, očigledno, odredio tok susreta. U poslednjem minutu susreta Boško Janjić je samo stavio tačku na pobedu Jedinstva.

Brodarac je deklasirao BASK. Čak šest golova u mreži gostiju, od čega samo jedan u prvom poluvremenu. U nastavku susreta prava kanonada, iako po prikazanom, fenjeraš nije zaslužio ovako visok poraz. Golove za domaći tim postigli su  Lemić dva (jedan sa penala), Puzović dva,  Bjelobrk i Stojaković (autogol) koji je posle šuta Stojakovića promenio smer lopti.