SRPSKA VERZIJA BUNDESLIGE Spektakl u Loznici za fudbalske sladokusce i gurmane

Dalibor Tomasevic

,

Kakva utakmica, kakva drama, kakva lepota fudbala! Sve ono što krasi ovu igru priredili su nam fudbaleri Loznice i Borca 1926 u duelu koji će se dugo prepričavati. Na kraju, bilo je spektakularnih 4:4, a teško je reći ko je na kraju zadovoljniji. Jedno je sigurno, najzadovoljniji su svi oni koji su gledali ovaj sjajan meč na Lagatoru.

LIGA NACIJA: Kvota u MaxBetu na pobedu Danske protiv Islanda je 1.35.

Uvodni deo susreta bio je više nego uzbudljiv. Već u 3. minutu Loznica je povela golom Gorana Matića, ali je pet minuta kasnije sjajnim golom izjednačio Dušan Kuveljić. U 12. minutu gosti dolaze do preokreta. Centaršut sa desne strane koristi Filip Bajić i glavom donosi prednost svom timu. Strasti se još nisu stišale, a Loznica uspeva da poravna rezultat. Dragiša Komarčević je probio po levom boku, spojio sa golom Milana Ilića koji je rutinski sproveo loptu do mreže. U poslednjim minutima prvog poluvremena Borac opet stiže do prednosti, kada je Tešić proigrao Igora Savića, a ovaj sa pet metara pogodio prazan gol.
Uzbuđenja nisu manjkala ni u drugom poluvremenu. Igrao se 56. minut kada je, danas nesigurni sudija Danilo Nikolić, dosudio penal za Loznicu. Siguran sa bele tačke bio je Komarčević. Ali, tu nije kraj! Borac nastavlja sa ofanzivnom igrom i u 79. minutu Dragan Radosavljević po treći put na utakmici donosi prednost svom timu. Činilo se da Loznica nema snage da ponovo sustigne prednost, ali opet se oglasio sudija Nikolić dosudivši i drugi jedanaesterac u korist domaćina. Komarčević je nepogrešiv. Igrao se 86. minut, a rezultat se do kraja nije više menjao.
Bila je ovo pretposlednja utakmica koja je odigrana na Lagatoru, domu fudbalera Loznice. Oni će za dve nedelje imati duel protiv Dinama, a onda kreće izgradnja potpuno novog, modernog fudbalskog stadiona na istom mestu, kapaciteta oko 9000 gledalaca.
U preostala dva meča 15. kola, koja su odigrana u suboticu, Dubočica i Grafičar podelili su bodove, dok je IMT bio ubedljiv u Pančevu.
U Leskovcu nije bilo golova. Dubočica je čak osmi put remizirala u ovoj sezoni, a peti put najnepopularnijim rezultatom. “Traktoristi” su slavili 3:0 u gostima protiv Železničara uz prvenac Beka Fofane. Železničar je u poslednjih sedam kola osvojio samo dva boda.