SRPSKI BOMBARDER Mitrogol projektilom matirao golmana Luksemburga (VIDEO)

Radomir Djurovic

,

Aleksandar Mitrović (Foto: Starsport)

Posle 45 minuta fudbaleri Srbije vode protiv Luksemburga 2:0 u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine. Oba gola je dao Aleksandar Mitrović.

U petak od 20:45 igraju BiH – Italija, a u kaldionici MaxBet je kvota na pobedu gostiju 2.25.

Prvi put je zatresao mrežu u 11. minutu posle asistencije Dušana Tadića. Kapiten Ajaksa je ubacio loptu sa desne strane, a fudbaler Fulama je glavom poslao loptu u mrežu. Drugi gol je postigao u 43. minutu. Sa 20 metara je poslao projektil u dalji ugao gostujućeg gola, pa čuvar mreže Luuksemburga nije imao šanse da odbrani.

On se nalazi u odličnoj formi. Ovo mu je sedmi put u poslednjih deset utakmica u svim takmičenjima da barem jednom zatrese mrežu. On je do sada 33 puta dao gol za reprezentaciju, a na večnoj listi strelaca ispred njega je samo Stjepan Bobek sa 38.