
Raskid ugovora, pa novi šef stručnog štaba. Bivši trener zagrebačkog Dinama, Dnjepra, Šahtjora, Al Raeda i Ludogoreca, Igor Jovićević, dobio je otkaz na mesto trenera Viđeva, a zameniće ga srpski stručnjak Aleksandar Vuković.
Čovek koji je sinonim za uspeh u Ekstraklasi stiže u klub u trenutku kada zauzimaju pretposlednje 17. mesto na tabeli sa dva boda manje od zone opstanka. Vlasnik kluba je Tomaš Stencljevski, uspešan biznismen i ušao je sa jasnom biznis strategijom. Viđev je jedan od najpopularnijih klubova u Poljskoj, stadion je rasprodat za svaku utakmicu (preko 16.000 sezonskih karata). Velika stavka u budžetu su i TV prava po čemu je ovaj klub, ne samo u vrhu Poljske već mogu da mu zavide i neki mnogo jače ekipe iz Evrope. Budžet nije problem, a več je uloženo dosta u tim i između ostalih igrača za Osmana Bukarija je plaćeno obeštećenje od pet miliona evra! Bivši igrač Crvene zvezde nije još na nivou na kojem je bio u Srbiji i prošle sezone u MLS Ligi. Zadatak nije lak i treba krenuti sa pobedama, a prvi rival je aktuelni šampion Leh iz Poznanja.
Na scenu stupa nekadašnji igrač Partizana. Potpisao je ugovor do leta 2027. godine, što je jasan signal da on nije samo privremeno rešenje. Dugo je u Poljskoj i osvojio je titulu sa Legijom.
Rođeni Banjalučanin započeo 2016.godine trenersku karijeru, kao pomoćni trener u Legiji, a 2019. godine, postao je prvi trener crno-belih iz Varšave i sa njima osvojio šampionsku titulu 2020. godine. Poslednji posao imao je u Pjast Glivicama, koje je vodio do juna prošle godine.
– Viđev je veliki klub sa neverovatnom istorijom. Čast mi je što su u trenutku kada imaju ovolike mogućnosti izabrali baš mene. Moj zadatak je da ovoj ekipi vratim karakter koji zaslužuju ovi navijači – istakao je Vuković.


Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.