SRUŠEN NAPREDAK Partizan posle penala i preokreta do tri boda u Kruševcu

,

Nije bilo idealno, ali upisana je pobeda. Fudbaleri Partizana trijumfovali su na premijeri 15. sezone Superlige Srbije protiv Napretka u Kruševcu sa 3:1 (0:1).

Italija: Na meču Bolonja – Torino, naša kladionica nudi kvotu 3.25 za igru 1-1.

Bila je to tek treća pobeda crno-belih nad “čarapanima” na poslednjih 10 susreta te dve ekipe. Bez obzira na to što je Napredak ovog leta angažovao čak 12 novajlija, a napustilo ga je 13 igrača, ispostavilo se da je ponovo bio tvrd orah protiv Beograđana.

Vodio je domaći sastav, sve do 85. minuta je imao bod “u džepu”, ali na kraju je Partizan ipak uspeo da pobedi. Gol vredan tri boda postigao je Bibras Natho iz jedanaesterca.

Upravo je izraelski vezista i zaslužio da bude proglašen za igrača utakmice, pošto je on upisao i asistenciju kod gola za 1:1, koji je postigao Lazar Marković. Brzonogi ofanzivac je u igru ušao na poluvremenu, a već u prvom minutu je dao gol i povredio se.

Loptu je ubacio Natho u šesnaesterac, Marković je to dobro pratio i glavom poslao loptu u mrežu. Nažalost, tom prilikom je naleteo na golmana Mladena Živkovića i obojica su zbog povrede morali da napuste meč. Markovića je zamenio Nikola Čolić, a Živkovića 18-godišnji Aleksa Jordanov. Živković je nažalost gore prošao, polomio je nogu i odmah je prebačen u bolnicu.

Lazar Marković je povredio koleno (Foto: Starsport)

Marković je pokušao da nastavi utakmicu, ali nije mogao. Prethodno je u samom finišu prvog poluvremena Napredak došao do prednosti i tako kaznio loše poluvreme crno-belih. Strelac je bio 20-godišnji Srđan Kočić, koji se sjajno snašao pored uspavanih Bojana Ostojića i Nemanje Miletića. Partizan je u prvom poluvremenu uglavnom napadao dugim loptama, što je Napredak lako branio.

Međutim, posle izjednačenja su crno-beli preuzeli totalnu inicijativu, pokušavao je preko Sume i Čolića, ali sve do samog finiša nije uspevao da savlada raspoloženog Jordanova. Penal je dosuđen u 85. minutu zato što je posle kornera Partizana Živanović u kaznenom prostoru povlačio Ostojića za dres. Sudija Danilo Grujić je ocenio da je to za najstrožu kaznu.

Bunili su se domaći igrači, kondicioni trener Napretka Darko Perić je dobio crveni karton. Uzaludno. Natho je doneo preokret, a u poslednjem minutu je samo mladi Čolić postigao prvenac u seniorskom fudbalu posle sjajnog prodora, do tog momenta uglavnom slabo primetnog Umara Sadika.

FK NAPREDAK – FK PARTIZAN 1:3 (1:0)

Napredak: Živković (od 50. Jordanov), Stević, Mršić, Marinković, Leković, Kostić, Milovanović (od 78. Živanović), Spremo, Markoski, Kočić (od 70. Mijić), Oumaru.
Partizan: Popović, Miletić, Ostojić, Vitas, Urošević, Zdjelar, Natho, Suma (od 89. Šćekić), Stevanović (od 46. Marković, od 55. Čolić), Asano (od 80. Ivanović), Sadik.