ŠTA VI TO IGRATE? Cirkus od penala u američkoj ligi (VIDEO)

,

Pedro Galese (Foto: Beta/AP)

Sport u Americi uglavnom služi za porodičnu zabavu, uz kokice. Ipak, fudbaleri Orlanda i Njujork sitija, uz sudiju Čepmena, potrudili su se da meč polufinala Istočne konferencije MLS bude zabava za ceo svet. Ujedno, i pokazatelj da se tamo baš i ne igra preozbiljan fudbal.

Italija 2: Na meču Salernitana – Kremoneze, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3+.

Utakmica je imala spektakularan početak. Nani, nekadašnji igrač Mančester junajteda doveo je Orlando u vođstvo iz penala u petom minutu, a u osmom je izjednačio Šano.

Tako je ostalo i posle 120 minuta igre, a tada su viđeni penali koji su se pretvorili u komediju. Teško je da se nabroji šta se sve događalo. Ipak, pokušajmo.

Sve je bilo uobičajeno do serije pri vođstvu Orlanda 4:3. Lopti je prišao igrač Njujorka Kasteljanos i golman Orlanda, Peruanac Galese mu je odbranio. Počelo je slavlje (prvi put), ali tada se umešao sudija Čepmen. Procenio je da je Galese krenuo ranije i Peruancu pokazao drugi žuti, automatski i crveni karton.

Cirkus je tek počeo. Nemajući kud, trener Orlanda Oskar Pareha je na teren poslao rezervnog golmana Brajana Roua. Čovek je zauzeo mesto među stativama i spremao se za novi udarac Kasteljanosa, kada je počela konsultacija glavnog arbitra sa saradnicima. Posle više od minut većanja, ustanovili su da je ta ekipa već obavila svih pet izmena! Rou je poslat nazad na klupu, a rukavice je navukao bek Rodrigo Šlegel.

Šta se dalje dešavalo? Kasteljanos je pogodio, a potom je sudbinu meča preuzeo Nani. Tek što su se navijači Orlanda ponadali da će njihov tim u finale, Portugalac je zakazao! Njegov šut je odbranio golman Džonson.

Pogodili su i jedni i drugi za 5:5, a tada je u junaka izrastao Šlegel, malopre pomenuti bek. Odbranio je penal rivalu i počelo je ogromno slavlje u redovima Orlanda.

Mislite da je cirkusu tu bio kraj? Nije! U opštem metežu, svi su zaboravili jednu “sitnicu”. Udarac koji je odbranio Šlegel bio je prvi u seriji i Orlando je morao još jednim penalom da zasluži pobedu. Mučenje je prekinuo Mičel.