“Stara dama” vodila dok je Ronaldo bio rezerva, pa uzela samo bod, Sinišina Bolonja se provukla protiv novajlije (VIDEO)

,

Pereira je najavio iznenađenje (Foto: Beta/AP)

Gotovo nestvarno je delovala scena uoči meča u Udinama. Kristijano Ronaldo se našao među rezervnim igračima. Činilo se da to ne utiče previše na ekipu, jer je bila ubedljiva u prvom poluvremenu. Ipak, u nastavku je usledio šok za Masimilijana Alegrija, povratnika na klupu: Udineze – Juventus 2:2 (0:2)!

Ekvador: Na meču Aukas – Manta, naša kladionica nudi kvotu 2.05 za igru ug 2-3.

Utakmica je imala nimalo prijatnu uvertiru za goste. Italijanski mediji objavili su da se Ronaldo po sopstvenom zahtevu bio rezerva, jer želi da narednih dana napusti klub.

Međutim, njegovi saigrači su autoritativno počeli meč. Paulo Dibala, ovog puta s kapitenskom trakom, zatresao je mrežu već u trećem minutu. Prednost je udvostručio Kvadrado 20 minuta kasnije, a tom prilikom Dibala je bio asistent.

Ronaldo je u 60. minutu bio deo trostruke izmene, i to pošto je domaćin smanjio golom Pereire sa 11 metara. Ipak, taj Alegrijev potez nije doneo pomak u igri sadašnjeg vicešampiona. Naprotiv, doživeo je leden tuš. Već prežaljene “zebre” su izjednačile, a strelac je bio Đerar Delofeu, nekada velika nada Barselone. Domaćin je uspeo i da odbrani veliki bod, na kraju i uz pomoć VAR-a.

U Bolonji je viđena revija golova i crvenih kartona. Posle nešto više od pola sata igre, “istakao” se fudbaler novajlije u ligi, Norvežanin Strandberg. Njemu je uspelo da za nepun minut dobije dva žuta kartona!

Salernitana je povela početkom drugog dela meča, i to pošto je Sorijano skrivio penal i dobio direktno isključenje. Bonacoli je bio precizan, a ekipa Siniše Mihajlovića je izjednačila samo osam minuta kasnije.

Nova nevolja za srpskog trenera usledila je u 70. minutu, kada je Kulibali vratio prednost Salernitani. Marko Arnautović je pogodio za 2:2, a De Silvestri za pobedu u vrlo napetom meču, koji su Bolonjezi završili sa devetoricom!

SERIJA A, 1. kolo

Bolonja – Salernitana 3:2 (0:0)

(De Silvestri 59, 77, Arnautović 75, ck. Sorijano 51, ck. Šuten 88 – Bonacoli 51. penal, Kulibali 70, ck. Strandberg 34)

Udineze – Juventus 2:2 (0:2)

(Pereira 51. penal, Delofeu 84 – Dibala 3, Kvadrado 23)