ŠPANIJA

LA LIGA Suarez i Mesi srušili madridski zid (VIDEO)

,

Luis Suarez i Lionel Mesi (Foto: Beta/AP)

Poslednja, makar teoretska prepreka na putu ka tronu je sklonjena. Vladajući šampion se 80 i kusur minuta mučio da probije Simeoneov zid, a onda je sve rešio za 100 sekundi: Barselona – Atletiko Madrid 2:0 (0:0).

Na meču Valjadolid – Sevilja, naša kladionica nudi kvotu 5.40 za igru X-2.

Utakmica je bila slika i prilika proteklih duela ova dva tima, s jedinom razlikom što Barsa nije imala ogroman višak u posedu lopte. I, mora se priznati, nije bila tako dominantna.

Jedan od presudnih detalja viđen je u 28. minutu, kada je čovek koji odavno ima problem sa živcima, Dijego Kosta, opsovao sudiju i dobio crveni karton. Od tog trenutka, jedino se postavljalo pitanje: hoće li “jorgandžije” uspeti da odbrane “nulu”.

Uspevali su gosti sve do 85. minuta. Oblak je branio sve što je mogao. Ali, mogao je da odbrani i plasiranu loptu Luisa Suareza u 85. minutu. Presuda je tog časa potpisana. Lionel Mesi je samo stavio pečat, dva minuta kasnije.

Barselona je, ne još u teoriji, ali u praksi sigurno, odbranila titulu. Madriđanima ostaje bitka za počasnu, drugu poziciju.