REPREZENTACIJE

SUDIJE ČASTILE PORTUGALCE “Orlovi” posle produžetaka bez četvrtfinala SP, ponovo kobno 20 sekundi!

Branko Sekulovic

,

Futsal reprezentativci Srbije uoči meča sa Portugalijom (Foto: FSS/Tviter)

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale šampionata sveta u Litvaniji pošto je poražena od Portugalije sa 4:3 i to posle produžetaka, pošto je meč u regularnih 40 minuta završen 2:2 (2:0). Kao i protiv Irana u prvom meču, za “orlove” je ponovo bilo kobno 20 sekundi, ovog puta u prvom produžetku, tokom kojih su primili dva gola i tada je bilo jasno da je plasman među osam najboljih samo san…

Na meču Specija – Milan, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru 2&3-5.

Već u prvom napadu Rikardinjo je opasno ugrozio naš gol, da bi mu se tri minuta kasnije revanširao Tomić, posle lepe ekcije Lazarevića, ali je golman Portugalije uspeo da odbrani. Pritiskali su Portugalci, ali je golman “orlova” Aksentijević bio koncentrisan u nekoliko situacija.

Mogla je Srbija da povede u 13. minutu, prohujala je lopta pored stative, ali u narednom minutu, usledila je magija Rikardinja. Lepo je pratio akciju i posle dodavanja Koelja petom poslao loptu u mrežu Akesntijevića. Pokazao je Rikardinjo zašto je najbolji igrač sveta na “petoparcu”. Samo minut kasnije sjajna kontra Portugalaca koju pogotkom završava Andre Koeljo, za velikih 2:0.

U drugom poluvremenu kao da je neka druga Srbija bila na parketu! Počelo je stativom Lazarevića već posle dvadesetak sekundi, a u 23. minutu prepolovljena je prednost rivala. Sjajan šut Lazarevića, pod samu prečku, 2:1 i “orlovi” su ponovo u igri. Mogao je Tomić da donese egal ali je njegov lob bio neprecizan, a onda u 28. minutu – 2:2! Ponovo Lazarević, ponovo lep gol i ponovo je sve otvoreno po pitanju pobednika!

Mogao je Lazarević da i po treći put zatrese mrežu Bebea, ali imali su i Portugalci sjajnu šansu u 37. minutu, ali je Aksentijević fantastičlno odbranio svoju mrežu. Istakao se minut kasnije i Bebe na drugoj strani, odbranio je nezgodan udarac, a zatim je Tomić šutirao preko gola i meč je otišao u produžetke.

Nažalost, “orlovima” se po drugi put na šampionatu dogodilo da porime dva gola za 20 sekundi! Najpre protiv Irana , a evo i sada, u osmini finala, protiv Portugalije. U frazmaku od svega 20 sekundi pogađali su Pani i Erik i na taj način u trenutku srušili sve ono dobro što je reprezentacija Srbije napravila u drugom poluvremenu.

U drugom produžetku naš golman Aksentijević dobio crveni karton zbog svađe sa sudijom oko nedosuđenog penala, hteo je i karton da uzme iz ruke sudiji… Na nešto više od minuta pre kraja Rakić s,manjuje na 4:3! Ipak, nije bilo dovoljno vremena da “orlovi” još jednom sustignu dva gola minusa, pa se selekcija Portugalije plasirala u četvrtfinale Prvenstcva sveta. Ostaje samo da konstatujemo – šteta…

DETALJI RASKIDA UGOVORA SA SUMOM Evo ko je inicirao ovakav epilog i koliko je Partizan uštedeo

NAJMANJE O FUDBALU Falko pričao o srpskoj kuhinji, tetovažama, problemu sa jezikom… (VIDEO)