Sudijski ekspert: Simović oštetio jednom Partizan, Suma primoran na start nad Sanogom

,

Sudijski ekspert TV Arena sport Zdravko Jokić analizirao je posle meča suđenje na 164. večitom derbiju.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na trijumf Viljareala protiv Dinamo Zagreba je 2.20.

Crvena zvezda je pobedila Partizan sa 1:0, golom Mirka Ivanića posle kornera Gelora Kange. Posle tog meča trener crno-belih Aleksandar Stanojević je istakao da kriterijum sudije Novaka Simovića nije bio isti za sve.

Jokić je analizirao redom sporne situacije. Prva je viđena u 11. minutu, kada je prerano dosudio faul Milana Rodića, a Partizan je nastavio akciju.

To smo rekli, bio je prefokusiran, presekao je jednu akciju Partizana. Trebalo je da pusti igru. Obećavajući napad. Napravio je grešku – ocenio je Jokić, a potom prokomentarisao žuti karton levom beku Zvezde:

– To je zakasneli start. Vidite i pomoćnog sudiju Ristića koji energično daje znak da dosudi faul. Vidi se da je žuti karton – zasluženo. On je postavio kriterijum na prvim startovima. Ako pusti može igra da mu izmakne.

Iskupio se Simović u 41. minutu, pustio je prednost posle faula nad mladim Nemanjom Jovićem, a Filip Holender je u nastavku akcije pogodio prečku.

– Ako smo zamerili prvu prednost, odve ćemo pohvaliti. Da je pao gol, ovde bi bila odlična ocena. To su one situacije u kojima sudija prednošću daje lep doživljaj i spašava igrača. To je start koji nije za žuti karton.

U drugom poluvremenu je došlo do preoštrog faula Sejdube Sume nad Sekuom Sanogom. Nastala je gužva posle koje je Simović javno opomenuo samo Miloša Degeneka, štopera Zvezde koji je nasrnuo na Sumu.

Suma je nateran na taj start. Uleteo je u Sanoga. Ne vidi se da li ga je nagazio, vidi se podizanje noge, ali ne vidi se da li ga je nagazio. Da ga je udario bio bi crveni karton – kazao je Jokić.

NASTAVAK SUKOBA Suma pokušao da se osveti Sanogu, pa umalo dobio batine! (VIDEO)