SUPERLIGA Javor pobegao od opasne zone, Zlatibor sapleo Inđiju u 87. minutu

,

U četvrtak su odigrana i preostala dva meča 30. kola Superlige Srbije, koja su ranije odložena zbog lošeg vremena. Do važne pobede došao je Javor, dok su “davljenici” Zlatibor i Inđija podelili bodove.

LIGA EVROPE: Kvota u MaxBetu na trijumf Dinamo Zagreba protiv Viljareala je 4.35.

Javor je trijumfovao u Gornjem Milanovcu, bio je bolji od Metalca sa 2:1 (2:0). Golovima Luke Lukovića i Filipa Pavišića tim iz Ivanjice je poveo sa 2:0 već u 20. minutu. Međutim, situacija na terenu se zakomplikovala posle isključenja Nikole Tričkovića u finišu prvog poluvremena.

Metalac je imao igrača više, zaostatak je prepolovio već u 51. minutu golom Milana Jokića iz jedanaesterca, ali ipak nije uspeo da stigne ni do boda. Javor je tim trijumfom pobegao od opasne zone i udaljio se timovima koji zauzimaju mesta na tabeli koja vode u niži rang.

U drugom meču u četvrtak u Užicu su se sastala upravo dva takva tima, Zlatibor i Inđija. Domaćin je poveo golom Vasilija Janjića u 35. minutu, ali je Inđija do kraja poluvremena stigla do preokreta.

Za to joj je trebalo samo dva minuta, pošto je Nebojša Bastajić najpre u 38. bio precizan za 1:1, a potom je u 40. iz penala doneo 2:1. Zlatibor je ipak golom Vukića u 87. minutu stigao do izjednačenja i još jednog boda u premijernoj sezoni u Superligi.