SUPERLIGA Matematički, imamo prvog drugoligaša

,

Dvostruki strelac Miodrag Gemović (Foto: Starsport)

Superligaški fudbal je u Bačkoj Palanci igran samo jednu, i dalje nepunu sezonu. Šest kola pre kraja, i matematički se desilo ono što je već duže vreme bilo sasvim izvesno. Posle poraza od Vojvodine 1:2 (0:2), Bačka je postala prvi putnik u niži rang.

Švajcarska 2: Na meču Tun – Ksamaks, naša kladionica nudi kvotu 4.20 za igru GG1.

Izgledalo je da izabranici Nenada Lalatovića neće imati mnogo muke da stignu do neophodnih bodova u borbi za treće mesto. Posle nepunih pola sata Novosađani su imali prednost od 2:0, a strelac oba gola bio je Miodrag Gemović. Gost je samo u prvom poluvremenu imao pet udaraca u okvir gola.

Ipak, Bačkopalančani su se potrudili da ne odu “nečujno” sa superligaške scene. Pogotkom 21-godišnjeg Miloša Zličića u 61. minutu, Bačka je unela neizvesnost u meč.

Međutim, Vojvodina je uspela da zadrži kontrolu nad utakmicom. Makar privremeno, Novosađani su pobeglui Čukaričkom na četiri boda razmaka.