Uncategorized

SUPERLIGA Radnički ne staje, na Čairu pao i Proleter

Zoran Kecman

,

U odličnoj formi na startu sezone: Fudbaleri Radničkog iz Niša slave gol protiv Proletera (Foto: Starsport)

Tri meča Nišlija od starta sezone, tri pobede. Dve u Evropi i jedna u prvenstvu, besprekoran početak za izabranike Nenada Lalatovića i na superligaškoj premijeri protiv Proletera (3:1).

Nema šta, Radnički je i ovog puta pred svojim navijačima na Čairu pokazao da je u odličnoj formi na startu sezone. Gzira sa Malte je prva platila ceh, 4:0 u Nišu i 1:0 u revanšu, a sada ni novajlije u ligi, igrači Proletera iz Novog Sada nisu znali kako da se suprotstave raspoloženim domaćinima.

Radničkom je bilo potrebno samo 11 minuta da stigne do gola. Nikola Stanković je bio u ulozi asistenta, a napadač Marko Mrkić je bio precizan i mreža gostiju se zatresla.

Posle nepunih pola sata igre, novi pogodak. Ovog puta u glavnoj ulozi našao se Slađan Nikodijević, a kisti igrač je bio precizan i u 77. minutu kada je postigao treći gol za Nišlije, a svoj drugi na meču.

Sve što su gosti uspeli da urade jeste gol u finišu i to u 88. minutu., strelac je bio Strahinja Krstevski.

Nišlije u četvrtak od 19 časova očekuje novo iskušenje u Evropi. U drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope gostuju ekipi Makabija iz Tel Aviva.