SUPERLIGA Radu triler na Banjici, čeka nas burna bitka za opstanak

,

Luka Gojković, strelac prvog gola za Rad (Foto: Starsport)

Borba za opstanak u srpskoj eliti polako se pretvara u triler. Veliki korak ka spasu napravio je Rad, pobedom nad Novim Pazarom – 3:2 (1:1).

Na meču Brajton – Everton, naša kladionica nudi kvotu 2.55 za igru GG3+.

Veoma dobru utakmicu na Banjici otvorio je Luka Gojković, golom za vođstvo domaćina već u 10. minutu. Samo četvrt sata kasnije, stigao je odgovor. Mirza Delimeđac je raspalio sa 30 metara, lopta je odskočila pred golom, ali pogodak ipak ide na dušu čuvara mreže “građevinara” Damira Kahrimana.

Rad je ka pobedi zakoračio pogotkom Marka Šarića u uvodu drugog dela meča, a činilo se da je sve rešeno kada je veteran Andrija Kaluđerović u 77. minutu pogodio za 3:1. Samo pet minuta kasnije, Petar Gigić je uneo neizvesnost, ali je Rad ipak sačuvao pobedu kojom se na tabeli izjednačio sa Novopazarcima.

Ka opstanku je zakoračio i Metalac, pobedom u Surdulici. Radnik je poveo golom prvog strelca lige Makarića, ali su Mbungu i Maksimović preokrenuli.

Napredak je rutinski savladao otpisanu Mačvu. Goste je načeo Luka Milunović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, a tačku je stavio Čečarić.

Vojvodina se propisno namučila u duelu sa Zlatiborom. Novosađani su poveli golom Zukića, izjednačio je Vukić, a petnaestak minuta pre kraja Vukadinović pogodio za pobedu kojom su “lale” ponovo zaposele treću poziciju.