maxbet

SUPERLIGA SRBIJE Kiksevi Vojvodine i Čukaričkog, Zvezda ima dvocifrenu prednost

,

Fudbaleri Vojvodine (Foto: Starsport)

Da li su to fudbaleri Crvene zvezde jednom nogom praktično već postali šampioni Srbije? U finišu jesenje polusezone svi konkurenti crveno-belih su posustali i sada aktuelni prvak ima ogromnu prednost na tabeli. U preostalim utakmicama 20. kola Superlige Srbije, poraze su u nedelju doživeli i Vojvodina, i Čukarički.

Kvota u MaxBetu na trijumf Anderlehta protiv Šarlroe je 2.10.

Novosadska “stara dama” je zaustavljena u derbiju kola u Senti. Na krajnjem severu naše zemlje bolji je bio TSC iz Bačke Topole sa 2:0 (1:0).

Novog superligaša su do trijumfa doveli Borko Duronjić u 33. i Vladimir Silađi u 85. minutu.

Na severu je zaustavljen i Čukarički. U zanimljivom meču zasluženu pobedu nad “brđanima” odneo je Proleter sa 2:1 (1:0).

Novosađani su poveli golom Milana Mirosavljeva u 33. minutu, a Siniša Babić je u 45. propustio priliku da duplira prednost iz jedanaesterca. Kaznio je to Čukarički sredinom drugog poluvremena, takođe iz penala. Siguran izvođač bio je Marko Docić u 67. minutu.

Proleter, koji je bio bolji tokom većeg dela meča, na kraju je ipak slavio. Babić se iskupio za penal u 72. minutu i tako doneo konačnih 2:1.

Zvezda, koja je u subotu savladala Spartak sa 3:1, sada ima 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Vojvodinu, 11 više od Partizana, a 12 od Čukaričkog. Do kraja ovog dela sezone je ostalo još 10 kola, posle čega će liga biti podeljena na plej-of i plej-aut. Za razliku od prošle sezone, ovog puta se neće deliti bodovi.