MaxBet

SUROVO Arsenal postigao tri gola za devet minuta u londonskom derbiju

,

Rajan Fredriks i Gabrijel Martineli u duelu (Foto: Beta/AP)

Fudbaleri Arsenala upisali su u ponedeljak važnu pobedu u spektakularnom londonskom derbiju. “Tobdžije” su kao gosti, posle preokreta savladali Vest Hem sa 3:1 (0:1).

Kvota u MaxBetu na trijumf Bristola protiv Milvola je 2.25.

“Čekićari” su igrali odlično u prvom poluvremenu i Arsenal je mogao da bude prezadovoljan što je primio samo jedan gol. Prvo je u 27. minutu Pablo Fornals bio u prilici, ali je Bernt Leno sjajno odbranio. Potom je i Leno bio uspešniji i od Majkla Antonija sedam minuta kasnije, ali u 38. minutu mu nije bilo spasa. Anđelo Ogbona je bio najprisebniji u gužvi koja je nastala u šesnarstercu Arsenala i doneo prednost Vest Hemu od 1:0, sa kojom su igrači i otišli na odmor.

I u drugom poluvremenu je blistao Leno. Najbolju odbranu je imao u 58. minutu, kada je zaustavio šut Deklana Rajsa. A onda, dva minuta kasnije – šok za domaće navijače.

Gabrijel Martineli, koji je ovog ponedeljka bio prvi put starter za “tobdžije”, odlično je reagovao na asisteciju Saeda Kolašinca i doneo izjednačenje. Sa 18 godina i 174 dana, Martineli je postao najmlađi strelac Arsenala na svom debiju u startnoj postavi.

Šest minuta kasnije, nova šansa pred golom Vest Hema. Pjer-Emerik Obamejang je povukao loptu ka šesnaestercu, a onda je prosledio na desnu stranu do Nikolasa Pepea. Fudbaler iz Obale Slonovače je uputio sjajan šut i pogodio nebranjeni deo mreže za 2:1.

Tačno 59.936 navijača bili su uživo svedoci totalne propasti Vest Hema u samo devet minuta. Pepe je u sledećem napadu uzvratio Obamejangu asistenciju, a najbolji strelac Arsenala je bio precizan po 43. put u Premijer ligi.

Posle ovog “blickriga” su “tobdžije” mirno privele meč kraju i tako upisale prvi trijumf na domaćem tlu još od 6. oktobra i meča sa Bornmutom u 8. kolu šampionata Engleske.

Novom treneru Arsenala, Frederiku Ljungbergu, ovo je bio prvi trijumf u samostalnoj trenerskoj karijeri.