Fudbal

Sušica, IMT i Trajal opravdali uloge favorita u Kupu Srbije, senzacija Jedinstva iz Rumenke

Dalibor Tomasevic

,

Sušica se plasirala u sledeću rundu Kupa Srbije (Foto: Sušica)

Odigrane su četiri od pet zakazanih utaklmica pretkola Kupa Srbije. U glavi žreb, tj. prvo kolo plasirali su se prvoligaši IMT i Trajal, srpskoligaš Sušica, kao i najprijatnije iznenađenje Jedinstvo iz Rumenke, koje igra zonski rang takmičenja.

BRAZIL Sao Paulo dočekuje Bragantino, a kec u kladionici MaxBet je 2.05.

U duelu dva prvoligaša IMT-a i Budućnosti iz Dobanovaca slavili su “Traktoristi” 2:0 posle bolje igre u većem delu utakmice. Po jedan gol u oba poluvremena bila su dovolja ekipi Zorana Rendulića da se nađe u narednoj rundi najmasovnijeg klupskog takmičenja.

Trajal se danas poigravao sa zonašem iz Majdeva. Pukla je “banka” u režiji “Gumara”, a važno za njih je što se konačno raspucao Ivica Jovanović, danas trostruki strelac. Svoj prvenac po dolasku u klub upisao je i Stefan Golubović. Bio je ovo jači trening Kruševljana pred nova, daleko ozbiljnija iskušenja koja ih očekuju u Prvoj ligi.

Prava egzotika u Rumenci! Ovo mestašce pokraj Novog Sada proslavlja istorijski uspeh svog kluba, plasman u glavni žreb Kupa Srbije, koje je izboreno velikom pobedom protiv Zemuna od 4:1! Furiozni su bili domaći i već u prvom minutu poveli 1:0. To je bila svojevrsna najava onoga šta će se dešavati na ovoj utakmici. Grogirani, ošamućeni gosti iz Zemuna nisu znali šta ih je snašlo na ovom meču i prosto je bilo nemoguće razaznati ko je član drugog, a ko četvrtog ranga takmičenja. Strelci za Jedinstvo bili su Gadžić (2), Trišić i Rajak.

I konačno, Sušica je u Kragujevcu opravdala ulogu blagog favorita u duelu sa Sinđelićem slavivši 2:0. Ipak, bilo je mnogo teže nego što se očekivalo. “Orlići” iz Beograda su igrali vrlo otvoreno i hrabro, ali ih je sasekao crveni karton početkom drugog poluvremena. Sušica je imala i jednu pogođenu prečku, ali je do prvog gola stigla tek par minuta pre kraja i to iz jedanaesterca. Pokušao je Sinđelić sa igračem manje da izjednači, imao je dobru priliku, ali je domaćin iz jedne kontre u zaustavnom vremenu stavio tačku na vrlo uzbudljiv meč.

Duel koji se igrao u Zubinom Potoku, između Mokre Gore i Smedereva završen je pobedom “oklopnika” 5:4 na penale. Rezultat posle 90 minuta je bio 1:1.

IMT – Budućnost 2:0
Sloga M – Trajal 0:10
Jedinstvo – Zemun 4:1
Sušica – Sinđelić 2:0
Mokra Gora – Smederevo 1:1 (4:5 penali)