REPREZENTACIJE

TEŽAK PORAZ Očajan početak Kopa Amerike za Mesijeve “gaučose”

,

Lionel Mesi u duelu sa Vilmarom Bariosom (Foto: Beta/AP)

Da li je konačno došlo vreme da Lionel Mesi osvoji neki trofej sa Argentinom? Ako se po jutru dan poznaje – teško! “Gaučosi” su u 1. kolu Kopa Amerike u noći između subote i nedelje doživeli težak poraz od Kolumbije rezultatom 2:0 (0:0).

Kvota u MaxBetu na pobedu Paragvaja protiv Katara je 1.75.

Nije uopšte Argentina odigrala dobro meč u Salvadoru, daleko ispod očekivanja od tima za koji zajedno igraju jedan Mesi, Serhio Aguero, Anhel di Marija, Nikolas Otamendi… Mlaki napadi na čvrstu odbranu Kolumbijaca je sve što su “gaučosi” pokazali na premijeri 46. izdanja Kopa Amerike.

Kolumbijci su strpljivo čekali svoju šansu iz kontranapada, a kako se meč bližio kraju, Argentinci su bili sve nervozniji. Konačno, pukla je desna strana odbrane “gaučosa” u 71. minutu, kada je Rodžer Martinez vezao nekoliko odličnih poteza, izborio se za poziciju iz koje može da šutne, a onda raspalio loptu i poslao je Armaniju iza leđa.

Rodžer Martinez proslavlja vodeći pogodak (Foto: Beta/AP)

Nije se rezultat 1:0 dugo zadržao na semaforu, samo 15 minuta. Tada je ponovo Kolumbija probila po levom krilu, Lerma je u petercu rivala pronašao fenomenalnog Duvana Zapatu, koji takve lopte bez greške pretvara u pogotke. Kako za Atalantu, tako i u dresu sa nacionalnim grbom. Sa 2:0 se meč i završio.

Ovaj poraz ipak ne znači da Argentincima ozbiljno preti ispadanje već u grupnoj fazi. Pred najvećim favoritom su još utakmice sa Paragvajem i Katarom, a dalje mogu da prođu čak i kao trećeplasirani tim.