ABA LIGA

NIŠTA OD SLAVLJA ZVEZDE Budućnost i dalje u igri!

Bojan Brezovac

,

Ništa od proslave nove titule u ABA ligi za košarkaše Crvene zvezde. Prvi poraz od Budućnosti su doživeli izabranici Milana Tomića koji nisi bili ni senka tima iz Beograda. Ovo se pre svega odnosi na drugo poluvreme u Podgorici. Zvezda je u prvom delu meča imala i dvocifrenu prednost, a onda propast. Potpuno je stala igra Zvezde što je BUdućnost iskoristila da dođe do vrlo bitne pobede čime je serija produžena na barem još jednu utakmicu. Na kraju je na semaforu strajalo 80:72.

Teško je opisati dešavanja na meču u Podgorici. Zvezda je krenula silovito. Kej Si Rivers je rešetao sa svih pozicija, jezdila je Zvezda lagano ka novoj tituli u ABA ligi, a onda neobjanjivi pad.

Svega osam poena je Zvezda dala u trećoj deonici i svi pokušaji trenera Tomića da razdrma ekipu nisu uspeli. Budućnost je na kraju rutinski ostvarila pobedu koju je malo ko očekivao.

Imamo sada malo drame u finalnoj seriji. Narednu meč loptu košarkaši Zvezde imaju već u petak, a u slučaju novog poraza, majstorica se igra u Beogradu.

ČETVRTA ČETVRTINA

40′ (80:72) Kraj utakmice. Pobeda Budućnosti.

38 (72:65) Zvezda promašuje iz izglednih situacija.

36′ (72:63) Novi problem. Peta lična greška Filipa Čovića.

35′ (71:62) Bel pogađa vrlo bitnu trojku za Budućnost, Zvezda i dalje bez odgovora.

34′ (68:60) Nikako da Zvezda uđe u ritam iz prvog poluvremena. Tomić ponovo zove minut odmora.

33′ (66:60) Odžo prekida lošu seriju u napadu.

33′ (66:58) Više od dva minuta bez koša na obe strane!

31′ (66:58) Nikako da se Zvezda trgne iz letargije.

TREĆA ČETVRTINA

30′ (66:58) Katastrofalna četvrtina za Zvezdu se završava. Ništa nije funkcionisalo pa i ne čudi što je ovaj period igre domaćin rešio rezultatom 21:8!

28′ (60:56) Veliki preokret Budućnosti, u igri Zvezde ništa ne funkcioniše.

27′ (56:56) Serija loših poteza na obe strane.

26′ (56:56) Zvezda je stala, Budućnost je uspela da izjednači.

25′ (54:56) Igra se u ovim momentima koš za koš.

24′ (50:55) Bitna trojka Fajea!

23′ (50:52) Drama u Morači. Budućnost je spustila na svega minus dva.

21′ (45:52) Rivers pronalazi Cirbesa, Nemac lako realizuje zicer.

DRUGA ČETVRTINA

20′ (45:50) Na kraju prvog poluvremena Budućnost može da bude zadovoljna zaostatom od svega pet poena. Zvezda je prokockala veliku prednost u samom finišu druge deonice sopstvenim greškama na oba kraja terena.

18′ (41:47) Davidovac gubi loptu, Budućnost ponovo postiže nekoliko lakih poena kojima se vraća u igru.

16′ (34:46) Očekivano Zvezda se vraća na veliki plus. Beron pogađa trojku!

16′ (34:38) Nervozni Bitadze zasluženo dobija tehničku grešku pošto je ušao u klinč sa Riversom.

15′ (30:38) RIVEEEERS! Treća trojka Riversa. Neverovatno igra Amerikanac.

14′ (30:35) Rivers prekida seriju domaćina od 7:0. Amerikanac igra najbolju utakmicu od kako je obukao crveno-beli dres.

13′ (28:33) Prvi loš minut Zvezde na utakmici. Dve greške u odbrani donose lake poene protivnika. Milan Tomić zove minut odmora.

12′ (23:33) Rivers pogađa za tri, serija Zvezde se nastavlja. Amerikanac na ovom meču do sada nema promašaj iz igre.

11′ (20:28) Imala je Zvezda na kratko i dvocifrenu prednost, Budućnost nema odgovor na igru crveno-belih.

PRVA ČETVRTINA

10′ (18:25) Odlična prva četvrtina Zvezde za sasvim solidnih sedam poena prednosti.

9′ (14:21) Bomba Čovića sa osam metara!

9′ (11:16) Filip Čović blista. Ponovo sjajno menja Reglanda, Zvezda ponovo ima prednost.

7′ (11:11) Rasplamsala se borba, Budućnost pogađa sa distance.

5′ (4:9) Zvezda pravi seriju od 7:0. Cirbes ponovo pogađa iz reketa, crveno-beli za sada odlično igraju.

4′ (4:7) Branko Lazić pogađa prvu trojku!

2′ (2:2) Cirbes zakucava i prvi se upisuje u listu strelaca.

2′ (2:0) Posle serije promašaja na obe strane, Budućnost prva postiže koš iz reketa.