“Tobdžije” srušile slabi Lester, dosada na jugu Londona (VIDEO)

,

David Luiz postiže gol za izjednačenje (Foto: Beta/AP)

Neobičan meč viđen je na stadionu King Pauer. “Lisice” su odlično počele, rano povele i od tog trenutka nestale sa terena. Gost iz Londona je pružio jednu od boljih partija sezone i neočekivano lako upisao tri boda: Lester – Arsenal 1:3 (1:2).

Na meču Čelsi – Mančester junajted, naša kladionica nudi kvotu 3.45 za igru GG2.

Lester je već u sedmom minutu iskoristio užasnu reakciju levog beka Arsenala Tirnija. Belgijanac Tilemans se prošetao do šesnaesterca i lako pogodio cilj.

Na krilima vođstva, tim Brendana Rodžersa je igrao fudbal još minut, dva i – stao. Arsenal je izjednačio u 39. minutu. Vilijan je iz prekida poslao savršen centaršut, a njegov zemljak David Luiz se poklonio i poslao loptu van domašaja Šmajhela.

Situacija iz poslednjeg minuta prvog poluvremena bila je sporna samo za sudiju Pola Tirnija. Lopta je pogodila Ndidija u visoko podignutu ruku, arbitar je pustio da se igra nastavi i tek posle dva minuta pogledao snimak. Odmah je bilo jasno da je to penal, koji je Lakazet sigurno pretvorio u pogodak.

Tačka je stavljena već početkom nastavka. Sve je uradio Vilijan, majstorski dodao ovog popodneva sjajnom Pepeu koji je sa metar i po ćušnuo loptu u mrežu.

U isto vreme, na jugu Londona je viđen dosadan duel Kristal palasa i Fulama. Taj meč imao je daleko veću važnost za goste sa zapada prestonice, u čijim redovima je Aleksandar Mitrović zaigrao od 73. minuta. Ipak, gotovo ništa od fudbala nije viđeno. Najbolju šansu za goste propustio je Džoš Maja, sredinom drugog dela, kada je Guaita odlično odbranio njegov udarac glavom. Luka Milivojević je odigrao ceo meč u timu Palasa.