TRAGIČAR Mitrović promašio “nepostojeći” penal, četvrtoligaš izbacio Fulam (VIDEO)

,

Aleksandar Mitrović je bio tragičar (Foto: Beta/AP)

Veliku grešku je napravio engleski sudija Entoni Tejlor na utakmici 3. kola utakmice između Fulama i Oldama u FA kupu. U 82. minutu je, pri rezultatu 1:1 oštetio goste i poklonio domaćinu penal. Naš reprezentativac Aleksandar Mitrović je preuzeo odgovornost, ali je njegov udarac sa bele tačke zaustavio golman Iversen. Na kraju je četvrtoligaš ipak stigao do pobede – 2:1 (0:0).

Kvota u MaxBetu na pobedu Lestera nad Njuportom je 1.35.

Pravda je zadovoljena u 88. minutu, kada je Oldam postigao gol vredan pobede i plasmana u narednu fazu. Strelac je bio Kalum Long.

Iako je trener Klaudio Ranijeri izveo rezervni tim, premijerligaš je poveo u 52. minutu preko Odoija. U finišu je međutim došlo do pada koncentracije, što su gosti kaznili.

Saridž je bio precizan u 76. minutu iz jedanaesterca i izjednačio je na 1:1, što je alarmiralo Ranijerija da u igru uvede Mitrovića.

Ubrzo je Tejlor doneo pogrešnu odluku, naseo je na glumu O’Grejdija i pokazao na belu tačku, uz žuti karton Misiluu, iako kontakt u šesnaestercu između ova dva igrača uopšte nije postojao. Mitrović je potom šutirao penal, ali previše slabo i bio je pročitan.

Rahim Sterling i Gabrijel Žezus proslavljaju pogodak (Foto: Beta/AP)

Pored Oldama, u nedelju su prolaz u naredno kolo obezbedili i fudbaleri Mančester sitija, koji su pobedili Roteram sa 7:0 (3:0). Svih sedam pogodaka su postigli različiti igrači, pa su tako na semaforu pisala imena Sterlinga, Fodena, Gabrijela Žezusa, Mareza, Otamendija i Sanea, dok je za 3:0 kriv defanzivac Roterama Ajaji, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Dalje su prošli još Milvol, Donkaster, KPR, Barnet i Votford.