TRILER U NEMAČKOJ Odluka pada u poslednjem kolu, Grujić strelac za Hertu (VIDEO)

,

Robert Levandovski okružen igračima Lajpciga (Foto: Beta/AP)

Nada “milionera” i dalje tinja. Bajern je propustio meč loptu, Dortmund je uz mnogo muka slavio protiv Fortune, pa će šampioina da iznedri poslednje kolo Bundeslige!

Na meču Ajntraht – Majnc, naša kladionica nudi kvotu 2.45 za igru 1&3-5.

Bavarcima je pobeda u Lajpcigu garantovala odbranu trona. Ali, tim sa istoka Nemačke nije uzalud treći na tabeli. Iako za Lajpcig ovaj duel  nije imao nikakav takmičarski značaj, igrači te ekipe su se potrudili da bavarski šampanjac ostane na hlađenju.

Bajern je početkom drugog poluvremena pogodio mrežu, strelac je bio Gorecka. Gol je posle pregleda snimka poništen, a u prvi mah, nikome nije bilo jasno znog čega. Gorecka je, ipak, u početku akcije, bio u ofsajdu.

Borusija se u Dortmundu mučila sa odličnim gostom iz Dizeldorfa. Pobedila je, pa kiks iz Bremena tek sada dobija na težini. Ali, “milioneri” su imali mnogo sreće. Gost je pri rezultatu 2:1 promašio penal, i sa igračem manje u nadoknadi najpre smanjio, a onda i propustio šansu da reši prvenstvo. Akanđi je, sa trave izbio loptu iz praznog gola. Lopta ga je tom prilikom pogodila u ruku, ali je sudija procenio da tu nije bilo “materijala” za penal.

Druga Borusija, iz Menhengladbaha je “četvorkom” ispratila Nirnberg u drugu ligu i približila se Ligi šampiona. Ujedno, savršeno joj je odgovarao remi Bajera i Šalkea u Leverkuzenu. Matija Nastasić odigrao je ceo meč za goste, koji su promašili penal pri rezulgtatu 1:1.

Verder je Hofenhajmu zatvorio evropska vrata. Meč je odlučen već krajem prvog poluvremena, pogotkom Egeštajna. Kao i Nastasić, Miloš Veljković je svih 90 minuta bio na terenu.

Sjajan meč odigrali su bezbrižni Augsburg i Herta. Izuzetan doprinos pobedi tima iz Berlina dao je i Marko Grujić. Naš internacionalac je divnim udarcem glavom izjednačio na 2:2, a do kraja su viđšena još tri gola. Pobedu Herti doneo je Salomon Kalu sa bele tačke.

Iz lige su definitivno ispali Hanover i Nirnberg. Štutgart ide u baraž, sa trećeplasiranim iz druge lige.

Odluka o šampionu pada, dakle, u poslednjoj rundi. Znate li ko dolazi Bajernu u goste? Luka Jović i Ajntraht!