TRINKIJERI SAMOKRITIČAN Ja sam kriv, ovo je moj poraz!

Milena Kovacevic

,

Andrea Trinkijeri preuzeo odgovornost (Foto: Beta/AP)

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri smatra da je derbi protiv Crvene zvezde prelomljen u trećoj četvrtini i preuzeo je odgovornost za poraz crno-belih.

Nije dosta igrati 20 minuta. Treća četvrtina nas je prelomila i tu smo izgubili napad, odbranu, bilo je individualnih rešavanja, a nismo dovoljno dobri za to. Žao mi je zbog predsednika kluba, zbog navijača… Ovo ide na mene, ja sam kriv. Nema tu mnogo priče. Nisam upotrebio prave reči, pokušao sam da uvedem ekipu da bude spremna da igra, a bila je spremna za samo 20 minuta – rekao je Trinkijeri posle utakmice.

Još jedan duel u ABA ligi je nedeljni okršaj u 19 časova, u kome se sastaju Cedevita i Krka. Kladionica MaxBet nudi kvotu 10 na pobedu gostiju.

Košarkaši Partizana izgubili su od Crvene zvezde sa 77:71 u prvom ovosezonskom derbiju, u devetom kolu ABA lige.

Upitan da li će ekipa dovoditi nove igrače, Trinkijeri je odgovorio:

– Imate pravo da pitate šta god želite, ali kada kažem da ide na mene, ne možete mi postaviti takvo pitanje. Ne mogu da vam odgovorim.

Zvezda je meč prelomila serijom 16:0 na početku treće četvrtine.

– Voleo bih da imam 15 tajm-auta po četiri minuta, možda i to ne bi bilo dosta… Probao sam sa niskim, sa visokim, jedan bek, dva beka, lopta unutra, lopta napolje, ali opet kažem – ide na mene. Još nismo našli ko nosi ekipu na ramenima. To ja ne mogu, ja ne mogu da dam koš, da napravim blok, dam pas, da zagradim – rekao je Trinkijeri.