TUČA SA SPUŠTENIM GARDOM Simčević i saigrači četiri puta vodili, domaćin ih stizao, pa osvojio bod posle voleja golmana u 94. minutu! (VIDEO)

,

Najsadržajnija, najinteresantnija i najluđa fudbalska utakmica ovog petka na planeti odigrana je u Kazahstanu! Bio je to duel 4. kola tamošnjeg šampionata između Aktobea i Ordabasija, završen rezultatom 4:4 (2:2).

PRVENSTVO KAZAHSTANA: Kvota u MaxBetu na trijumf Astane protiv Atiraua je 1.25.

Bilo je svega u Aktobeu. Najviše neverovatnih, spektakularnih golova, pre svega domaćeg tima. Ordabasi, za koji je svih 90 minuta odigrao srpski fudbaler Aleksandar Simčević vodio je čak četiri puta, ali Aktobe ih je svaki put stizao i na kraju je osvojio bod.

Prosto, teško je reći koji gol je bio fascinantniji. A meč je počeo tako mirno…

Ordabasi je poveo u 12. minutu, posle kornera. Odbranio je sjajno golman Narzikulov prvi šut glavom, ali se potom lopta odbila do Erlanova, koji je rutinski zatresao mrežu.

Izjednačenje je u 27. minutu doneo reprezentativac Uzbekistana Igor Sergejev. Ovaj 27-godišnji napadač je prilikom jednog napada domaćih sjajno uočio da golman Šaizada nije dobro postavljen. Uputio je snažan šut sa polovine terena, prebacio je golmana i pogodio za 1:1.

Samo devet minuta kasnije je brazilski internacionalac Žoao Paulo doneo novo vođstvo Ordabasiju. Posle centaršuta sa levog krila nekadašnji napadač Ludogoreca se lepo ubacio i glavom je zakucao loptu u mrežu.

Ipak, Aktobe je pre odlaska na poluvreme postigao novi sjajan gol. Erkebulan Nurgalijev se lepo ubacio iz drugog plana, natrčao na loptu i doneo izjednačenje.

Na novi pogodak se čekalo do 74. minuta, kada su domaći igrači skrivili jedanaesterac. Paulo je bio precizan za 3:2.

U finišu je za Aktobe zaigrao bivši napadač Inđije i BATE Borisova, Bojan Dubajić, koji je u igru ušao u 80. minutu. Šest minuta kasnije je Rifat Nurmugamet oštro centrirao u peterac, tako da je “zavrnuo” loptu ka golu. Niko nije uspeo da je zakači, pa ni golman gostiju i lopta se od leve stative odbila u mrežu.

U igru je sa klupe za Ordabasi ušao iskusni Sergej Kižničenko, a upravo je on u 91. minutu doneo gostima po četvrti put na utakmici vođstvo. Posle centaršuta sa levog krila maestralno se bacio tako da izbegne ofsajd zamku i glavom zatresao mrežu za 4:3.

Delovalo je da će Ordabasi ipak da osvoji sva tri boda, ali se to nije dogodilo. U 94. minutu je Aktobe imao korner, golman Narzikulov je otišao u napad i upravo je on kumovao izjednačenju.

Posle centaršuta lopta mu je “sela” na volej, raspalio je po njoj i pogodio prečku. Šut je bio snažan, lopta se od prečke odbila u zbunjenog Jerabeka, a od njega u gol.

Pogledajte i sami ovaj fenomenalan meč ako imate desetak minuta slobodnog vremena. Nećete se pokajati.