TUČA U PARIZU Pet crvenih kartona u nadoknadi vremena i drugi poraz PSŽ u sezoni!

,

Nejmar pocrveneo protiv Marselja (Foto: Beta/AP)

Verovali ili ne, ali šampion Francuske Pari Sen Žermen se trenutno nalazi u zoni ispadanja u Ligi 1! PSŽ je u nedelju doživeo i drugi poraz u sezoni, pošto je na Parku Prinčeva bolji bio Olimpik Marselj sa 1:0 (1:0).

PREMIJER LIGA: Kvota u MaxBetu na to da će VBA da izbegne poraz od Evertona je 2.30.

Nema dileme, bila je to zaslužena pobeda gostiju, bez obzira na to što su i Parižani imali šanse za kojima će da žale. Pre svih, Nejmar, koji je u dva-tri navrata mogao da zatrese mrežu Marselja.

Jedini gol na meču viđen je u 31. minutu. Dimitri Paje je poslao loptu iz slobodnog udarca duboko u šesnaesterac PSŽ, a Florijan Tovan je to lepo ispratio i sjajnim šutem iz voleja doneo pogodak vredan tri boda.

PSŽ je imao kasnije inicijativu, ali je ponovo Riko bio taj koji je morao da vadi loptu iz mreže. Igrao se 65. minut, kada je Dario Benedeto postigao lep pogodak šutem sa distance. Sudija ga je ipak poništio, jer je procenio da je tom udarcu prethodio ofsajd. Posle usporenog snimka se činilo da je pogrešio.

U finišu utakmice, umesto prilika – tuča. Igrači Marselja su koristili svaku priliku da ostanu duže na zemlji i isceniraju faul. To je smetalo Parižanima, koji su se unervozili. Bilo je nekoliko sporednih incidenata, ali vrhunac je došao u nadoknadi vremena.

Posle jednog okršaja na sredini terena došlo je do opšte tuče, a kada se sve smirilo, sudija Brisar je u cugu podelio čak četiri crvena kartona. Od Parižana pocrveneli su Kurzava i Paredes, od gostiju Amavi i Benedeto.

Potom je pogledao VAR, pa je i peti put izvadio crveni karton. Pokazao ga je Nejmaru!

Za kraj, pomenimo i to da je Radonjić ušao u igru u 77. minutu umesto Pajea. Nije učestvovao u incidentu u nadoknadi vremena.