ŠPANIJA

U HUMSKOJ TRLJAJU RUKE Sadik ponovo pogodio, 13. put u sezoni!

,

Umar Sadik sa saigračima (Foto: Privatna arhiva)

Partizan s neskrivenom pažnjom prati dešavanja u španskoj Segundi. Jer, račun crno-belih bi na kraju sezone mogao da bude znatno puniji, na osnovu učinka Umara Sadika. Napadač Almerije, doskorašnji fudbaler crno-belih je u pobedi Almerije nad Lugom 4:1 (1:1), postigao 13. gol u sezoni!

Na meču Hihon – Espanjol, naša kladionica nudi kvotu 2.60 za igru ug 3+.

Sadik je postigao prvi gol na utakmici već u 11. minutu. Doduše, uz mnogo sreće. Golman mu je odbranio penal i obio mu loptu na nogu. Nigerijac iz “popravnog” nije pogrešio.

Gost je izjednačio u 41. minutu iz penala, ali su crveno-beli iz Almerije u nastavku bez problema završili posao. Strelci su bili Lazo u 48, Korpas u 69. i 75. minutu, na asistenciju Sadika, koji je sada treći strelac lige. Prvi je sa 16 golova takođe nekada napadač Partizana Uroš Đurđević.

Almerija je i dalje u ravnopravnoj borbi za plasman u špansku elitu, sa Majorkom i Espanjolom. Trenutno ima 52 boda, isto koliko i ekipa iz Barselone, dok tim sa Baleara ima dva boda više.