U okršaju bivših zvezdaša Dauda doneo bod golom iz penala u 95. minutu

,

Abiola Dauda (Foto: Starsport)

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, Abiola Dauda, pre nekoliko dana je pojačao Panetolikos. Već na svom debiju je pokazao da će da bude velika uzdanica ovog grčkog kluba koji se bori za opstanak u elitnom rangu.

Kvota u MaxBetu na trijumf AEK-a protiv AEL-a je 1.45.

Ovaj 31-godišnji centarfor iz Nigerije je postigao gol u subotu protiv Lamije, u 19. kolu Superlige Grčke. Na kraju su ta dva tima podelili bodove – 1:1 (0:1).

Bio je to okršaj bivših zvezdaša. Dauda je predstavljao Panetolikos, dok Lamija ima dvojicu. Starter je bio nekadašnji omladinac crveno-belih Lazar Romanić, a čitav meč je na klupi presedeo iskusni golman Damir Kahriman.

Romanić je učestvovao kod vodećeg pogotka Lamije, pošto je asistirao Daniju Beharanu. Taj pogodak je postignut u 43. minutu.

Ipak, gosti nisu izdržali do kraja. U 95. minutu je dosuđen jedanaesterac za Panetolikos, a Dauda, koji je u igru ušao u 73. minutu umesto Bajrovića, postigao je sa bele tačke svoj prvenac.