Fudbal

UVERTIRA Zvezdi pripao omladinski derbi

,

Omladinci FK Crvena zvezda pobedili vršnjake iz Partizana (Foto: FK Crvena zvezda)

Omladinci Crvene zvezde pobedili su kao gosti Partizan 1:0. Meč je odigran na terenima Teleoptika u Zemunu.

FRANCUSKA Marsej od 21 čas dočekuje Dižona u utakmici koja mu je značajna u borbi za Evropu. Kec u kladionici MaxBet je 1.55.

Bolji i mudriji rival na ternu bila je Crvena zvezda. Partizan je prvi zapretio preko Petkovića, a nedugo zatim sa druge strane je uzvratio Mituljkić. Novu šansu crveno-beli imali su u 24. minutu, ali je Knežević šutirao preko gola iz slobodnog udarca. Najbolju šansu u prvom poluvremenu Crvena zvezda je imala pred kraj kada je Knežević uspolio Mituljkića, a ovom je udarac odbranio Gočmanac.

Crvena zvezda je do vođstva i pobede stigla u 58. minutu iz penala. Golman Partizana Gočmanac je skrivio jedanaesterac. Strelac je bio Knežević koji je kasnije proglašen i za igrača utakmice. Oba dva tima su do kraja imala po zrelu šansu, ali je pobeda ostala u rukama Crvene zvezde.

PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Teren: Teleoptika.
Sudija: Miloš Đorđić.

PARTIZAN: Gočmanac, Bojat, Grković, Ilić, Đorđević, Rašković, Vranić, Milovanović, Purić, Vlahović, Petković.
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić, Leović, Gočobolja, Petrović, Pantić, Ćurić, J. Mituljkić, Knežević, N. Mituljkić, Kahivić.

Ulazili su za Partizan: Mićić, Stanković, Kovinić i Stojanović. Ulazili su za Crvenu zvezdu: Lukić, Radojević, Stojanović, Prigić i Bačanin.