maxbet

UZBUDLJIVO U SERIJI A Milinković-Savić golom srušio Juventus, Lacio se bori za titulu! (VIDEO)

,

Sergej Milinković-Savić (Foto: Beta/AP)

Konačno imamo uzbudljivo prvenstvo u Italiji. Fudbaleri Lacija su u subotu savladali aktuelnog šampiona Juventus u 15. kolu Serije A sa 3:1 (1:1).

Kvota u MaxBetu na trijumf Leganesa protiv Selte je 2.35.

Jedan od junaka “nebeskoplavih” bio je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, koji je doneo preokret i postigao gol za 2:1.

Prethodno je “stara dama” povela golom Kristijana Ronalda u 25. minutu. Portugalac je pogodio posle savršene akcije i asistencije Bentankura.

Bolji je bio Juventus u prvom poluvremenu, ali je u njegovom finišu Lacio ipak došao do izjednačenja. Pukla je kontra, a Luiz Felipe pogodio za 1:1.

Drugo poluvreme je u velikoj meri skrojio Kvadrado. Juventusov Kolumbijac je u 69. minutu napravio faul kao poslednji čovek odbrane i zbog toga dobio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost Lacio je znao da iskoristi. Sergej Milinković-Savić je već u 74. minutu doneo prednost Rimljanima. On se odlično kretao posle duge lopte Alberta, a potom se odlično snašao i savladao golmana Juventusa.

Vojčeh Šćesni je sprečio ubedljiviji poraz “stare dame”. U 79. minutu je zaustavio šut Ćira Imobilea iz penala, a potom i njegov novi udarac posle odbitka. Ipak, Poljak nije imao šanse u 95. minutu, kada je Saisedo postavio konačan rezultat.

Lacio je sada prišao drugoplasiranom Juventusu na tabeli na samo tri boda zaostatka, dok je i dalje prvi Inter sa 38 poena, dva više od “stare dame”.

SERIJA A, 15. kolo

Atalanta – Verona 3:2 (1:1)
(Malinovski 44, Murijel 64. penal, Đimsiti 90+3 – Di Karmine 23, 57, ck. Davidovič 86)
Udineze – Napoli 1:1 (1:0)