EVROLIGA

NASTAVLJA SE MUČENJE Alba preslišala bezidejnu Zvezdu

,

Derik Braun protiv Albe (Foto: Euroleague.net)

Nešto mora da se menja pod hitno na Malom Kalemegdanu. Košarkaši Crvene zvezde su doživeli još jedan poraz, treći u nizu. Od crveno-belih je u utorak bio bolji jedan od najslabijih timova Evrolige, Alba, rezultatom 92:80.

Kvota u MaxBetu na trijumf Baskonije protiv CSKA Moskve je 2.50.

Zaslužen ubedljiv trijumf berlinskog tima pred svojim navijačima. Alba je kontrolisala utakmicu tokom čitave utakmice, Zvezda gotovo da nije ni bila u prilici da ugrozi domaćina i naposletku Beograđani pognute glave napuštaju Nemačku.

Alba je do dvocifrene prednosti stigla još u prvoj četvrtini. Bilo je 21:11 za berlinski klub, posle čega je solidni Majkl Odžo sa dva uzastopna koša smanjio zaostatak na prihvatljivih -6.

Već na početku druge četvrtine Alba postiže dve uzastopne trojke i ponovo pravi dvocifrenu razliku. U prvom poluvremenu je Beograđane držao u igri samo skok u napadu i raspoloženi Odžo i Ognjen Kuzmić. Ipak, Zvezda do kraja meča više nijednom nije uspela da uhvati priključak.

Kada god bi delovalo da su plejmejkeri Lorenco Braun i Filip Čović ili Bili Beron i Dejan Davidovac konačno dobili inspiraciju za organizaciju napada, Nemci bi ih sekli trojkama.

Najčešće bi to radili Gedraitis i Hermanson, koji su previše često ostajali sami na distanci. Gedraitis je bio i najefikasniji sa 22 poena, Sikma je ubacio 18, a Hermanson 16.

U Zvezdi su dvocifreni bili samo Odžo sa 12 i Kuzmić sa 10 poena. Lorenco Braun, Čović, Beron i Dobrić su dodali po devet, Davidovac osam, a Derik Braun sedam.

ALBA – CRVENA ZVEZDA 92:80 (21:15, 25:19, 21:20)

Dvorana: Mercedes-Benz arena
Sudije: Rižik, Haliko, Klivaz.

Alba: Mejson, Gifaj 13, Erikson 5, Matisek 3, Šnajder 2, Hermanson 16, Ogbe, Gedraitis 22, Timan 3, Noko 10, Sikma 18.
Crvena zvezda: Kuzmić 10, D. Braun 7, Čović 9, L. Braun 9, Davidovac 8, Lazić 2, Beron 9, Dobrić 9, Dženkins 2, Simanić, Jovanović 3, Odžo 12.

Četvrta četvrtina:

40′ – Kraj utakmice. Konačan rezultat je 92:80.

39′ – Pogađa i Sikma. Zvezda ne uspeva da smanji zaostatak. 90:75.

37′ – Gedraitis ponovo zaboravljen i pogađa trojku, njegov 22. poen, a Albin 85. Davidovac je pogodio za dva na drugoj strani. Potom još jedan sjajan potez Hermansona – 87:72.

36′ – Koš Hermansona uz faul. Pogodio je i dodatni poen. Na drugoj strani Davidovac beleži skok posle promašaja slabog Berona. Fauliran je – 82:70.

35′ – Trojka Čovića, trojka Berona. Ništa to ne vredi kada odbrana loše igra. Derik Braun ponovo smanjuje zaostatak na 79:69.

31′ – Dobro je počelo za crveno-bele, Dobrić je pogodio trojku. Na drugoj strani Sikma pogađa – 71:59.

Treća četvrtina:

30′ – Čović je precizan sa linije za slobodna bacanja, vraća Zvezdu na -13 pred početak poslednje četvrtine. Alba vodi 67:54.

28′ – Odžo se baš namerio na Timana. Prvo mu je pod košem Albe u prodoru polomio zub, a minut kasnije na drugoj strani terena ga je udario laktom u glavu i lekari su morali da ga odvedu u svlačionicu – 67:52.

27′ – Trojke Hermansona, pa Matiseka. Čović pogađa na drugoj strani – 62:48.

25′ – Nema ideje u Zvezdinom napadu. Kuzmić promašuje otvoren šut, potom Lazić faulom prekida kontru. Hermanson nije pogodio šut iz reketa, ali ni Odžo na drugoj strani. Sikma to kažnjava za 53:40.

22′ – Zvezda je popravila malo odbranu i nije primila koš u prva dva minuta – 46:36.

Druga četvrtina:

20′ – Hermansonova dva uzastopna koša. Pre toga na drugoj strani Kuzmić hvata loptu pod košem i poentira uz faul. Trebalo je da Zvezda ima poslednji napad u četvrtini, ali je Kuzmić napravio faul u napadu. Alba je za nepunih sedam sekundi propustila priliku da poveća rezultat. Ostaje 46:34.

19′ – Važan trenutak na utakmici. Prvo Kuzmić pogađa 2+1, posle toga i Davidovac biva fauliran pri šutu. Pogodio je dodatno bacanje za 42:31.

17′ – Odžo zakucava i stiže do svog 10. poena. Posle toga nekoliko loših akcija na obe strane. Tu seriju prekida Gedraitis laganim polaganjem. 39:25.

15′ – Jako lošu košarku gledamo u Berlinu. Greška za greškom. Alba je ipak bolja i zasluženo vodi sa 35:23.

14′ – Laki poeni za Brauna, zatim na drugoj strani pogađa i Noko. Odžo je bio precizan sa linije za slobodna bacanja

12′ – Gifaj pogađa još jednu trojku i odvodi Albu na +14. Posle toga Gavrilović traži tajm-aut.

11′ – Ponovo Alba otvara četvrtinu poenima iz slobodnih bacanja. Na drugoj strani loša akcija Odža i Čovića, ističe vreme za napad bez šuta. Sikma pogađa trojku i vraća dvocifrenu prednost – 26:15.

Prva četvrtina:

10′ – Beron je promašio šut za ti poena, Alba je imala napad i dvocifrenu prednost. Dobrić je ipak ukrao loptu i iz kontranapada poentirao. Potom ponovo ukrao loptu, ali je Dženkins prvo promašio otvoren šut za tri, a potom Odžo zicer posle skoka. Alba pravi prvi faul na utakmici 12 sekundi pre kraja četvrtine, a iz akcije koja je usledila Odžo je pogodio za prihvatljiv zaostatak 21:15.

9′ – Ponovo loše igra Zvezdina odbrana. Hermanson je ostao sam i pogodio novu trojku. Dobar prodor Dobrića i laki poeni, a potom domaći tim postiže novi koš. Seriju preciznih šuteva na obe strane prekinuo je Derik Braun, lošim šutem sa poludistance. 21:11.

7′ – Lazić krade loptu i asistira Kuzmiću. Posle toga Gedraitis odgovara trojkom. 13:9.

5′ – Mući se Zvezda sa organizacijom napada. Lorenco Braun postiže važnu trojku i smanjuje zaostatak na 10:7.

4′ – Hermanson je pogodio trojku. Na drugoj strani Kuzmić postiže prvi koš za Beograđane. Zvezda ipak nije odbranila sledeči napad. 8:2 za Albu.

2′ – Prvi poen je postigao Timan, sa linije za slobodna bacanja posle faula Simanića. Drugo je promašio.