JOŠ JEDNO ENGLESKO FINALE Nedovoljan gol Jovića, Čelsi bolji posle penala

Radomir Djurovic

,

Luka Jović na meču protiv Čelsija (Foto: Beta/AP)

U Finalu Lige Evrope na Olimpijskom stadionu u Bakuu 29. maja će da se sastanu dva engleska kluba. Za pehar i plasman u Ligu šampiona će da se takmiče Arsenal i Čelsi. U revanšu polufinala Čelsi je bio bolji od Ajntrahta tek posle penala. Posle 90 minuta je rezultat bio 1:1 (1:0), kao pre nedelju dana u Frankfurtu. Odlučila je penal serija koju su “plavci” dobili rezultatom 4:3. Podsetimo, u finalu Lige šampiona sastaće se takođe engleski klubovi Liverpul i Totenhem.

Znali su fudbaleri iz Frankfurta da moraju da postignu pogodak na Stamford bridžu. Zbog toga su krenuli mnogo ofanzivnije i na startu su imali dve dobre šanse. Prvi je zapretio Luka Jović u četvrtom minutu. On je posle kornera bio najviši u skoku, ali je šutirao u golmana Arizabalagu.

Španski čuvar mreže je u 14. minutu pokazao kakva je klasa. Da Kosta je šutirao sa  deset metara, a lopta je išla pravo pod prečku. Kepa Ariizabalaga je uspeo da je vrhovima prstiju skrene u korner.

Kazna za promašaje je usledila u 28. minutu. Odlična akcija domaćih. Azar je veoma lepo uposlio Loftusa-Čika, a ovaj je loptu poslao u dalji ugao golmana Trapa. Od tada su domaći zaigrali mnogo bolje, a odbrana gostiju je bila na velikim mukama.

U nastavku potpuno drugačija slika. Od starta su fudbaleri Ajntrahta krenuli odlučno i to im je donelo izjednačemnke. U 49. minutu je proradila srpska veza. Mijat Gaćinović je uposlio Jovića, a ovaj je postigao deseti gol ove sezone u Ligi Evrope. Na taj način se izjednačio na prvom mestu liste strelaca sa Olivijeom Žiruom iz Čelsija. Od tada je Ajntraht igrao još bolje, ali se do 90. minuta rezultat nije menjao, pa se igrao produžetak.

Na startu produžetka su domaći bili konkretniji, ali je Ajntraht imao dve odlične šanse, tačnije Aler. Oba puta su u poslednjim trenucima reagovali domaći igrači i spasili čist pogodak. U 100. minutu je pred golom reagovao David Luiz, a pet minuta kasnije Zapakosta.

ČELSI – AJNTRAHT 1:1 (1:0), PENALIMA 4:3

Stadion: Stamford bridž.

Sudija: Ovidiu Hacegan (Rumunija).

Strelci: 1:0 Loftus-Čik (28), 1:1 Jović (49).

Žuti kartoni: Kovačić, Aspilikveta, Zapakosta (Čelsi), Falet, Rode, Abraham, De Guzman (Ajntraht).

Čelsi: Arizabalaga, Aspilikveta, Kristensen (od 74. Zapakosta), Luiz, Emerson, Loftus-Čik (od 86. Barkli), Žoržinjo, Kovačić, Vilijan (od 62. Pedro), Žiru (od 96. Iguain), Azar.

Ajntraht: Trap, Da Kosta, Abraham, Hintereger, Falet, Hasebe, Rode (od 70. De Guzman), Rebić (od 90+3. Aler), Gaćinović (od 118. Pasijensija), Kostić, Jović.

REVANŠ POLUFINALA

Čelsi – Ajntraht 1:1 (1:0), prvi meč 1:1

(Loftus-Čik 28 – Jović 49)

Valensija – Arsenal 2:4 (1:1), 1:3

(Gameiro 11, 58 – Obamejang 17, 69, 89, Lakazet 50)

TOK UTAKMICA

PENALI

4:3 – Eden Azer je pogodio za plasman u finale.

3:3 – Pasijensija šutira, ali ga je Kepa pročitao i odbranio.

3:3 -David Luiz pogađa.

2:3 – Hintereger šutira, ali pravo u golmana Kepu.

2:3 – Žoržinjo pogađa za Čelsi.

1:3 – De Guzman je siguran.

1:2 – Sezar Aspilikveta šutira, ali golman Trap Brani.

1:2 – Luka Jović je bio precizan iako je gfolman pogodio stranu.

1:1 – Ros Barkli pogađa za Čelsi.

0:1 – Sebastijan Aler pogađa.

120′ – Kraj drugog produžetka. O drugom finalisti odlučuju penali.

115‘ – Zapakosta je oprobao šut, lopta je išla u gol, ali ju je Kevin Trap izbacio u korner.

111′ – Odlična šansa za Čelsi. Šutirao je Emerson Palmijeri, ali je golman Trap bio na mestu.

106‘ – Počeo je drugi produžetak.

105‘ – Kraj prvog produžetka. U samoj završnici Aler je mogao da postigne pogodak. Ipak, sa gol linije je Zapakosta izbio loptu.

100‘ – Odlična šansa za Ajntraht. Po levoj strani je prošao Kostić, ubacio pred gol, a tamo je šutirao Aler. Ipak, pred samim golom je odlično intervenisao David Luiz i sačuvao mrežu.

95′ – Čelsi u produžetku igra mnogo konkretnije. Posle kornera Azara, šutirao je Aspilikveta, ali preko gola.

91′ – Počeo je prvi produžetak.

90′ – Kraj utakmica u Valensiji i Londonu. Na Stamford Bridžu će da se igra produžetak.

89′ – GOOOOOOOOOL 2:4 za Arsenal, treći pogodak Obamejnaga.

82′ – Mogli su fudbaleri Čelsija komotno da ostanu sa desetoricom. Aspilikveta je đonom startovao na Mijata Gaćinovića, a sudija mu je pokazao samo žuti karton.

69′ – GOOOOOOL 2:3 za Arsenal, drugi gol Obamejanga.

58′ – GOOOOOOOOOOOOL 2:2, ponovo je strelac za Valensiju Gameiro.

50′ – GOOOOOOOOOOL 1:2, gol za Arsenal je dao Lakazet.

49′ – GOOOOOOOOL 1:1, gol za Ajntraht je postigao Luka Jović posle asistencije Mijata Gaćinovića.

46′ – Počela su druga poluvremena.

45′ – Kraj prvog poluvremena na obe utakmice.

39′ – Žuti karton je dobio i Sebastijan Rode.

38′ – Žuti karton je dobio fudbaler Ajntrahta Falet zbog oštrog starta nad Vilijanom.

28′ – GOOOOOOOOOOL 1:0 za Čelsi, strelac je Loftus-Čik posle asistencije Azara.

17′ – GOOOOOOOOL 1:1, strelac za Arsenal je Obamejang.

14′ – Odlična šansa za Ajntraht. Da Kosta je šutirao iz sve snage, lopta je išla pod prečku, ali je golman Čelsija odlično reagovao.

11′ – GOOOOOOOOL 1:0 za Valensiju, a strelac je Gameiro.

8′ – Prvu šansu za Čelsi je imao Emerson. On je iskosa šutirao, ali pravo u golmana Trapa.

4′ – Prvu šansu u Londonu su imali fudbaleri Ajntrahta. Posle kornera Luka Jović je bio najviši u skoku i glavom šutirao. Ipak, golman Arizabalaga je bio na mestu.

1′– Počele su utakmice u Valensiji i Londonu.