Freebet takmičenje

Ebisilio i Ben uz asistenciju Pavkova srušili “zmajeve” za 50. bod i jesenje počasti

,

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su upisali i 16. pobedu u Superligi Srbije, pošto su u 18. kolu bili bolji od Voždovca sa 2:0 (2:0).

Tokom čitavog meča su crveno-beli bili mnogo bolji rival, Voždovac je bio u podređenom položaju – iskustvo igranja u Ligi šampiona je bilo primetno. Izabranici Vladana Milojevića su ekspresno završili posao, u četiri minuta, a junaci su bili Lorenco Ebesilio i El Fardu Ben.

ARHITEKTA Pavkov je imao veliku zaslugu za golove Ebesilija i Bena (VIDEO)

U 28. minutu je Milan Pavkov oduzeo loptu, prosledio je do Milana Gobeljića, a bek crveno-belih je centrirao sa desnog krila. Ebesilio je bio najviši u skoku i glavom je doneo prednost domaćem timu.

Pavkov, kojem je ovo bio prvi meč još od meča sa Liverpulom (2:0), na kojem je postigao dva gola, a posle kojeg se povredio, bio je u centru pažnje i kod drugog pogotka protiv Voždovca. Snažni centarfor je glavom spustio loptu Benu u peterac, a Afrikanac je bio neumoljiv.

Do kraja utakmice su crveno-beli u nekoliko navrata mogli da dodatno uvećaju prednost. Ipak, Ilić je spašavao Voždovac debakla, pa je Zvezda rutinski privela meč za 50. bod i jesenje počasti u Superligi.

Bajer Leverkuzen u ponedeljak gostuje Nirnbergu, a kvota u MaxBetu na njegovu pobedu je 1.80.

CRVENA ZVEZDA – VOŽDOVAC 2:0 (2:0)
Stadion: Rajko Mitić
Strelci: Ebesilio 28, Ben 32.
Sudija: Petar Piper

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić, Jovančić (od 59 Čaušić), Krstičić, Ben, Ebesilio, Simić (od 59. Marin), Pavkov (od 78. Boaći).
VOŽDOVAC: Ilić, Maksimović (od 76. Mašović), Kovačević, Mihajlov, Purtić, Pavlović (od 64. Zličić), Luković, Jovanović (od 64. Duronjić), Stuparević, Ćirković, Milunović.

TOK MEČA:
90+3′ – Kraj utakmice, zaslužena pobeda Zvezde.

86′ – Zvezda rutinski odrađuje posao. Igrači Voždovca nemaju ideju kako da ugroze rivala.

78′ – Ušao je i Ričmond Boaći u igru, umesto Pavkova. Bila je to poslednja izmena na ovom meču.

65′ – Stuparević je pobegao Babiću, izdržao je duel sa Degenekom i uspeo da šutira u okvir gola, ali je Borjan sjajno odbranio.

53′ – Dobra akcija Krstičića i Rodića, šutirao je bek crveno-belih, ali je bio izblokiran i lopta je otišla u korner.

46′ – Nastavljena je utakmica, odmah je Ben ušao u šansu, ali je šutirao preko gola.

POLUVREME: Zasluženo su crveno-beli otišli sa 2:0 na odmor. Dobra utakmica na stadionu “Rajko Mitić”.

40′ – Simić je šutirao sa ivice šesnaesterca, a Ilić je izbacio loptu u korner.

39′ – Maestralna odbrana Milana Borjana. Mihajlov je glavom šutirao posle kornera, a loptu je praktično iz gola izvadio čuvar mreže domaćeg tima.

32′ – GOOOOOOOOOOL! El Fardu Ben je duplirao prednost. Pavkov je asistirao glavom napadaču sa Komorskih ostrva, a njemu nije bilo teško iz peterca da savlada Ilića.

28′ – GOOOOOOOOOL! Ebesilio donosi prednost crveno-belima. Pavkov je uzeo loptu i izdržao duel, odložio je loptu na desno krilo Gobeljiću, a njegov centaršut je Holanđanin glavom pretvorio u gol.

25′ – Dve velike šanse za Zvezdu u desetak sekundi. Prvo je Simić pokušao glavom posle lepe asistencije Jovančića, ali je odbranio Ilić, da bi potom u nastavku akcije Ben izašao sam pred golmana Voždovca, ali je čuvar mreže “zmajeva” ponovo bio odličan.

13′ – Prilika i na drugoj strani. Luković je proigrao Stuparevića, ali je Borjan sjajno reagovao ispred mladog napadača pre nego što je on uspeo da uputi šut.

12′ – Najbolja šansa na utakmici. Ben je proigrao Pavkova u šesnaestercu, a udarac snažnog centarfora sa oko 10 metara je Ilić nekako uspeo da ukroti.

6′ – Posle prekida je Rodić spustio loptu za Babića, a štoper Zvezde je šutirao samo u golmana Ilića. Posle kornera koji je usledio crveno-beli nisu bili toliko opasni.

2′ – Prva pretnja po gol gostiju. Nenad Krstičić je ostao bez čuvara, pa je rešio da oproba šut sa oko 30 metara. Lopta je prošla malo pored leve stative.

1′ – Počela je utakmica na našem najvećem stadionu.