Zvezda otaljala posao u Vranju, pogodili Stojiljković i Joveljić (VIDEO)

Zeljko Mutavdzic

,

Nikola Stojiljković, napadač Crvene zvezde (Foto: Starsport)

Lako, očekivano, rutinski… Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije. Četa Vladana Milojevića pobedila je Dinamo u Vranju – 2:0 (1:0). Strelci za goste bili su Nikola Stojiljković u prvom i Dejan Joveljić u drugom poluvremenu. Mladi napadač je nastavio tradiciju da ove sezone uvek zatrese mrežu kada igra od prvog minuta. Ovo mu je bio treći gol u sezoni.

Milojević nije mogao da računa na reprezentativce: Rodića, Stojkovića, Bena, Degeneka i Boaćija, povređeni su kapiten Savić i Krstičić, nije bilo Marina, Kafuaa, ali i u kombinovanom sastavu crveno-beli nisu imali težak posao. Gosti su se više mučili sa očajnim terenom.

Oko 5.000 gledalaca nije moglo da uživa u vrhunskom fudbalu. Razlika u klasi je bila evidentn u korist Zvezde, pa je srpski šampion samo otaljao posao. Domaćin je meč završio sa desetoricom. U finišu je isključen Nikola Stevanović. Holanđanin Lorenco Ebesilio je u 75. minutu izašao zbog povrede. Izašao je sa terena hramljeći, ali nije izgledalo da se radi o težoj povredi.

U osminu finala Kupa Srbije su se plasirali već: Partizan, Radnički Niš, Spartak, Čukarički, Vojvodina, Radnik, Mladost Lučani, Zemun, Mačva, Javor, Borac Čačak, TSC, Sinđelić i Budućnost Dobanovci.

DINAMO – CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)
(Stojiljković 15, Joveljić 61)

Vranje. Stadion: Jumko. Gledalaca: 5.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac)

DINAMO: Đurić, Stanković, Gašić, N. Stevanović, Jovanović, Jokić, M. Stevanović (od 46. Karapandžić), Propadalo, Suraka, Ratković (od 34. Radivojević), Stanojević.
CRVENA ZVEZDA: Popović, Gobeljić, Sumaila, Babić, Hajdin, Srnić, Jovičić, Čaušić, Ebisilio (od 75. Meleg), Joveljić (od 71. Jevtović), Stojiljković (od 46. Simić).

TOK MEČA

90+3′ Utakmica je završena. Pobeda Zvezde.

86′ Domaći će meč da završe sa desetoricom, isključen je Stevanović.

75′ Holanđanin Lorenco Ebesilio se povredio, hramljajući je napustio teren. U igri je Dejan Meleg.

61′ GOOOOL Dejan Joveljić je odlično pratio akciju crveno-belih. Ebesilio je odlično proigrao Simića, koji je kao na tacni uposlio mladog napadača, kome nije bilo teško da zatrese mrežu Vranjanaca. Mladi napadač crveno-belih je postigao na svakom meču gol na kojem je startovao ove sezone, a igrao je od prvog minuta na tri susreta.

58′ Joveljić je bio u dobroj prilici, ali ga je loš teren poremetio, i nije uspeo da postgne gol.

46′ Drugo poluvreme je počelo bakljadom “delija”.

45+2′ Završeno je prvo poluvreme.

45+1′ Joveljić je opet bio u ofsajdu.

43′ Joveljić se našao u šansi. Uspavanka u Vranju. Domaćin nemoćan, crveno-beli napadaju, ali jalovo, malo uzbuđenja pred golom domaćina.

28′ Zvezda i dalje ima kontrolu igre, ali nema promene rezultata.

14′ GOOOL, Stojiljković postiže vodeći gol za Zvezdu. Odličan centaršut Hajdina.

12′ Ebesilio je imao najbolju priliku na meču, ali je golman Dinama zaustavio udarac Holanđanina.

10′ Zvezda napada, ali nema promene rezultata.

3′ Slavoljub Srnić je zatresao mrežu domaćina, ali je pre toga pomoćnik podigao zastavicu.

1′ Utakmica je počela. Pun stadion u Vranju.