NA KORAK DO ISTORIJE Đoković u finalu Sinsinatija

Radomir Djurovic

,

Novak Đoković (Foto: Beta/AP)

Novak Đoković plasirao u finale turnira u Sinsinatiju pošto je posle dva i po sata savladao Marina Čilića 6:4, 3:6, 6:3. Ovo mu je 15. pobeda nad hrvatskim teniserom, a prva posle dva uzastopna poraza. On će se za titulu u nedelju naveče po našem vremenu boriti sa boljim iz meča u kojem se sastaju Belgijanac David Gofan i Rodžer Federer iz Švajcarske.

Naš teniser se tako nalazi na korak do istorijskog rezultata. Sinsinati je jedini turnir koji nije osvojio i ako pobedi u nedeljnom finalu postaće prvi teniser koji je pobedio na svim Masters turnirima.

Odlično je počeo naš teniser i u trećem gemu napravio brejk, te poveo 2:1. To mu je bila dovoljna prednost, a hrvatski teniser nije iskoristio dve brejk lopte. To je kaznio Novak i iskoristio prvu set loptu.

Drugi je bio potpuno drugačiji. Čilić je napravio brejk i poveo 3:0. Đoković je smanjio na 3:1, a onda u narednom gemu nije iskoristio brejk loptu. Marin je napravio i drugi brejk, posle kojeg je poveo 5:1.

Naš teniser se tada probudio. Uzvratio je brejkom, a onda je u narednom gemu na svoj servis spasao dve uzastopne set lopte. Ipak, u devetom gemu nije imao snage.

Đoković je odlično počeo odlučujući set. U prva dva gema na svoj servis je odservirao četiri asa, a protivniku je prepustio samo poen. Ubrzo je napravio brejk i poveo 3:1, a onda se svađao sa nekim iz publike što mu je odvuklo pažnju. Hrvatski teniser je u narednom gemu iskoristio četvrtu brejk loptu, a onda je izjednačio na 3:3.

Novak se potom primirio, i osvojio naredna tri gema i plasirao se u finale.

“Žuta minuta” Novaka, ovaj put peškir nastradao (VIDEO)

TOK MEČA

TREĆI SET 6:3

6:3 – Kraj meča. Pobeda Đokovića i plasman u finale.

5:3 – Đoković je iskoristio aut Čilića i poveo 15:40 i tako stekao dve vezane brejk lopte. Nažalost, obe je ispustio, ali je treću iskoristio.

4:3 – Novakovo oružje je sada prvi servis sa kojim napada protivnika.

3:3 – Poveo je Čilić 40:15 i dobio gem. Ponovo smo na početku, jer je rezultat izjednačen.

3:2 – BREJK! Iz za sada nepoznatog razloga Novak je mnogo nervozan i vodi raspravu sa nekim iz publike. To je iskoristio Čilić i poveo 0:40 i tako stekao tri brejk lopte. U pravo vreme se Novak trgao i spasao sve tri brejk lopte. Ipak, četvrtu nije spasao.

3:1 – BREJK! Đoković je poveo 30:40 i došao do prve brejk lopte u ovom setu. U narednom poenu je Čilić pogodio mrežu, pa je naš teniser napravio brejk. Ipak, posle gema se svađao sa nekim na tribinama.

2:1 – U trećem setu je Novak već odservirao četiri asa. Čilić je osvojio samo jedan poen u ovom gemu.

1:1 – Odlično je servirao Čilić koji je Novaku prepustio samo jedan poen.

1:0 – Silovit start Đokovića koji protivniku nije prepustio nijedan poen.

DRUGI SET 3:6

3:6 – Čilić je na svoj servis poveo 40:0 i stekao tri uzastopne set lopte. Prvu je iskoristio i izjednačio na 1:1 u setovima. Odlučuje treći set.

3:5 – Čilić je poveo 15:40 i stekao dve uzastopne set lopte. Potom je usledio odličan forhend Đokovića, a onda je bekhendom pogodio liniju za 40:40.  I naredna dva poena je dobio naš teniser i osvojio gem.

2:5 – BREJK! Poveo je Đoković 0:30, a potom došao do dve brejk lopte. Drugu je iskoristio i igraće se još u ovom setu.

1:5 – BREJK! Poveo je Čilić 0:30, a potom napravio drugi brejk u ovom setu.

1:4 – Poveo je Čilić 40:15, ali je Novak izjednačio. Potom je naš teniser stekao brejk loptu, ali se Hrvat izvukao i dobio gem.

1:3 – Đoković je sovojio prvi gem u drugom setu i to bez izgubljenog poena.

0:3 – Poveo je Čilić 40:15, ali je greškama omoćućio Novaku izjednačenje. Posle dosta muka je ipak osvojio gem.

0:2 – BREJK! Tri uzastopne brejk lopte je stekao Čilić. Novak je dobio naredna dva poena, ali je gem pripao Marinu.

0:1 – Poveo je Đoković 0:15, ali je to bilo sve što je uradio na startu drugog seta.

PRVI SET 6:4

6:4 – Poveo je Đoković 30:15, ali je Čilić stigao do brejk lopte. Tada je Novak odlično servirao i izjednačio, a potom stigao do set lopte koju je iskoristio posle Čilićeve greške.

5:4 – Čilić je na početku napravio duplu servis grešku. Ipak, to ga nije poremetilo, kao ni činjenica da je Novak poveo  15:30. Naš teniser servira za osvajanje prvog seta.

5:3 – Poveo je Đoković 40:0, a onda je Čilić izjednačio na 40:40. Posle dosta muke naš teniser je konačno dobio gem.

4:3 – Odličan gem za Čilića koji Noletu nije prepustio ni poen.

4:2 – Izjednačen gem. Đoković je napravio prvu duplu servis greku na meču, pa je Hrvat stigao do 30:40 i brejk lopte. Ipak, Novak se izvukao. Na kraju je osvojio gem.

3:2 – Ćilić je zaigrao sigurnije i osvojio gem.

3:1 – Počeo je Čilić mnogo bolje i poveo 0:30. Potom je Đoković preokrenuo na 40:30.

2:1 – Novak je stekao dve brejk lopte i koristi prvu. Čilić mnogo greši.

1:1 – Đoković je takođe pokazao da je spreman ušao u meč. Protivvniku je prepustio samo jedan poen.

0:1 – Čilić je napao iz servisa i to mu je donelo osvajanje prvog gema.